RSS Українською На русском
spacer spacer spacer spacer spacer
Головна
Каталог підприємств
Додати підприємство
Приватні оголошення
Додати оголошення
Новини
Куплю / Продам
Корисні статті
Мапа міста
Телефонний довідник
Афіша
Афіша кінотеатрів
Телепрограма
Довідник автовокзалу
Мапа сайту
Реєстрація
Контакти
ПошукЗабули пароль?


Я
ищу

Возраст
от
до

Где

 


spacer

Останні новини

Чверть земель Олевського держлісгоспу - заповідні території

4.01.2018

Без сумніву Олевський район на Житомирщині є лідером по заповідності територій і лісових угідь. Зокрема, тут розпочинається відомий державний «Поліський заповідник», а дещо правіше, у Білокоровицькому держлісгоспі розмістилось напівмістичне «Камінне село».

А ще 19 заказників місцевого значення створено в Олевському держлісгоспі. Серед них: 8- ботанічних, 1-загальнозоологічний, 7-лісових і 3-гідрологічних. Кожен виконує свою профільну функцію, у ботанічних заказниках зберігаються рідкісні рослини, що занесені до Червоної книги України, такі як підсніжник, ведмежі вушка, часникова трава; у загальнозоологічних також охороняються деякі «червонокнижні» представники тваринного світу: глухар, барсук, водна видра; у гідрологічному під охороною перебувають зарослі журавлини болотної та чорниці.

— Кожен рік ми оновлюємо межі заповідних об’єктів, запроваджуємо жорсткіші режими лісокористування, - розповідає головний лісничий ДП «Олевське лісове господарство» Василь Тарасюк.

– В окремих заказниках зараз введені досить суттєві обмеження. Вони, до речі, позначені на картах та спеціальних інформаційних знаках для того, щоб відвідувачі лісових угідь знали, що забороняється робити на тій чи іншій території природно-заповідного фонду.

Наприклад, в деяких заповідниках ми забороняємо їзду автотранспортом або риболовлю.

Зрозуміло, що лісогосподарська діяльність на цих площах також не проводиться, окрім вимушених санітарних заходів та оздоровлення лісів. До того ж у кожному такому випадку береться відповідний дозвіл в екологічній службі, проводиться широке обговорення із громадськістю, — пояснює Василь Іванович.

І хоча в Олевському районі створена найбільша кількість об’єктів ПЗФ, все ж лісівники, як кажуть бачать резерви і хочуть додатково створити ще декілька лісових заказників, щоб зберегти неповторні куточки флори і фауни глибокого Полісся, де ростуть столітні дуби і праліси, живуть унікальні рослини, комахи, плазуни, ссавці і птахи.

На сьогоднішній день заповідність лише територій Олевського держлісгоспу сягнула 26%, це найбільший показник в області ( по Україні він становить 4-5%, а в Європі 9-10%). 

Джерело: scarb.net.ua

Повернутися на головну

Теги: Різне, Цікаво

1.zt.ua


spacer

Добавки до бетонів та розчинів. Фарби для даху, грунтовки, антисептики. Захист деревини. Декорування

пусто

Земельні участки від 10 до 60 сотих

ЕВРО РЕМОНТ

ПП Пожежний захист

пусто
spacer bbook-bg-b spacer spacer spacerКаталог підприємств | Додати підприємство | Приватні оголошення | Додати оголошення | Останні новини | Куплю / Продам | Корисні статті | Мапа міста | Телефонний довідник | Довідник автовокзалу |
Моє місто © 2018