RSS Українською На русском
right
У Коростені з вівторка, 13 грудня, школи закриті на карантин....

У Коростені з вівторка, 13 грудня, школи закриті на карантин....

У Коростені з вівторка, 13 грудня, школи закриті на карантин. ...

 Чи відповідає дійсності  інформація на сайті міської ради про маршрутні...

 Чи відповідає дійсності  інформація на сайті міської ради про маршрутні...

 Чи відповідає дійсності  інформація на сайті міської ради про маршрутні автобуси, які ...

Маргарита Кушнірова – дружина розвідника, полковника ЗСУ з Житомира Івана...

Маргарита Кушнірова – дружина розвідника, полковника ЗСУ з Житомира Івана...

Маргарита Кушнірова – дружина розвідника, полковника ЗСУ з Житомира Івана Без’язикова, якого ...

Дві дорожньо-транспортні пригоди трапилися увечері 12 грудня – неподалік с....

Дві дорожньо-транспортні пригоди трапилися увечері 12 грудня – неподалік с....

Дві дорожньо-транспортні пригоди трапилися увечері 12 грудня – неподалік с. Тетерівки та ...

Останнім часом мешканці області обурені тим, що житомирські ліси зникають...

Останнім часом мешканці області обурені тим, що житомирські ліси зникають...

Останнім часом мешканці області обурені тим, що житомирські ліси зникають внаслідок незаконної ...

 Житель села Климентіївка Баранівського району Житомирської області Василь Лашевич переоблаштував...

 Житель села Климентіївка Баранівського району Житомирської області Василь Лашевич переоблаштував...

 Житель села Климентіївка Баранівського району Житомирської області Василь Лашевич переоблаштував свій старенький ...

 Вихованка Новоград-Волинської школи вільної боротьби Світлана Рижикова виграла кубок України з...

 Вихованка Новоград-Волинської школи вільної боротьби Світлана Рижикова виграла кубок України з...

 Вихованка Новоград-Волинської школи вільної боротьби Світлана Рижикова виграла кубок України з вільної боротьби ...

spacer spacer spacer spacer spacer
Головна
Каталог підприємств
Додати підприємство
Приватні оголошення
Додати оголошення
Новини
Куплю / Продам
Корисні статті
Мапа міста
Телефонний довідник
Афіша
Афіша кінотеатрів
Телепрограма
Довідник автовокзалу
Мапа сайту
Реєстрація
Контакти
ПошукЗабули пароль?


Я
ищу

Возраст
от
до

Где

 


spacer

Новини

НОВИНИ


Украина :: Экономика :: Происшествия :: Общество :: Город :: Культура :: Статьи :: Спорт :: Интересное :: Политика :: Власть :: Житомир :: Персоналии :: Слухи :: Not set :: Досье :: Интервью :: Досуг :: ПОМОЩЬ :: Події :: Політика :: Місто :: itle> :: Економіка :: омирянин завоював "срібло& :: КМУ :: итомирі на «Поливаний понеділок» обіцяють відра, бочки, садові нь на об'єкти, які орендують підприєм :: Цены :: Цены в Житомире :: ердичеві поліцейські шукают


o_top_left   o_top_right
 
Житомир

Чтиво на Репортері: Пута України. Ч.3. Мовні пута

12.10.17  

...

1. «Європа затвердила резолюцію, яка може призвести до зняття політичної частини санкцій з Росії – ПАРЄ своїм рішенням наблизилось до того, щоб відновити повноваження Росії в ПАРЄ. Як на мене – навіть, якщо це й станеться, то хай відновлюють. Я так розумію, що Росія відмовилася платити членські внески, типу, «а чому ми маємо платити, якщо нас виключили зі складу, почнем платить, коли нас повернуть в склад)…» і ПАРЄ задумалось, адже членські внески Росії цій організації дуже потрібні - (я не засуджую, а розумію, адже без грошей не буде можливості займатися політикою)))), та й загальна ситуація для ПАРЄ контрпродуктивна - повно плутанини з половинчастим членством Росії))).

А нам то чого переживати? – ми ж ні в чиї країні не влазили – чужого не брали, чужі землі не захоплювали, сепаратистські рухи в чужих країнах не підтримували і не фінансували, чужі устої не підривали, зі своїми пирогами в чужі монастирі не ходили, в мовне законодавство чужих країн не втручалися, нікому не погрожували, зумисної шкоди іншим не завдавали. Так що знімайте з Росії санкції, знімайте – побачите, що з цього вийде :)».

2. «Там он ПАРЄ зараз ще наш мовний закон розглядає - якщо й тут прокатають, то ще ширше відкриються очі».

3. «Ніхто нас не захистить - і Європа нас не захистить - і не треба нас захищати - самі себе тільки маємо захистити і захищати, у тому числі й від Європи! Британія виходить з ЄС, а ми туди з таким дискримінаційним відношенням й по своїй волі не ввійдемо, раз Ви НЕ ЧУЄТЕ, що наш мовний закон ліберальніший, ніж Ваші мовні закони - ну от і налагоджуйте ТЕПЕР З НАМИ добросусідські відносини - скільки вже ми можемо налагоджувати добросусідські відносини з Вами й зносити Ваші стусани. Щасливо залишатись в ЄС без Британії і потенційної України. Думаю, Вам з Росією там буде несумно - знайдете спільну мову, а тим паче, що чимало хто з Вас її вже давно знайшов».

Ці три публікації у Фейсбуці я написав сьогодні, 12 жовтня 2017-го року, в день обговорення в ПАРЄ українського мовного закону, згідно з яким Україна зобов’язується викладати в шкільній програмі в своїй державі українську мову на рівні можливості здати екзамен й вступити в український ВУЗ. Пропонується, що в усіх школах України, у тому числі й в школах нацменшин викладання предметів відбуватиметься частково на державній українській мові, а частково на рідних мовах нацменшин та інших мовах за бажанням.

Це прекрасний ліберальний закон. Тут нікого не образили, нікого не принизили, і не дискримінували – угорці й румуни, виступаючи в ПАРЄ, просили про двомовність – так буде Вам двомовність – Ваші діти знатимуть Ваші рідні угорську/румунську мову а також державну українську. І навіть більше того, буде Вам не лише двомовність, а й трьомовність – сюди потрібно обов’язково добавити англійську мову, і ще навіть більше – буде Вам чотиримовність, адже при бажанні будуть години і російською, і уже повний салют-абсолют волі, свободи і демократії – В УКРАЇНІ БУДЕ ОСВІТНЯ ПОЛІМОВНІСТЬ, адже окрім рідної та державної мови, будь-яка дитина зможе вивчати стільки мов, скільки вона захоче і говорити в коридорах на перерві тією мовою, якою їй зручніше. Так, будуть години освітніх предметів у школах нацменшин на державній мові, але лише частина годин – НЕ ВСІ 100%, і лише з П’ЯТОГО КЛАСУ. А як по іншому ці діти інтегруються в українське суспільство, як вони зможуть вступити в український університет, здобути кваліфікацію в Україні, реалізувати в Україні себе? Україна зацікавлена в інтеграції національних меншин у власну економіку й свій життєвий простір, а для цього треба знати у тому числі й державну мову. ТУТ ВЛАДА УКРАЇНИ, для тих, хто це не зрозумів – попирати державну мову нікому не дозволено, й витирати ноги об законні інтереси української нації також. Реально, на мій погляд те, що ті, хто почав звинувачувати Україну в неповазі до прав нацменшин – самі ж не поважають законні права України турбуватися про долю власного етносу, права України займатися мовною інтегрованістю в державний простір своїх регіонів при збереження прав нацменшин на вивчення рідної мови. На моє переконання, віками нацменшини в Україні через те, що Україна не орієнтувалася САМА НА СЕБЕ, а на Варшаву та Москву, порушували права державної української мови, і ніяке тогочасне ПАРЄ з цього питання жодного разу не збиралося, бо доля україномовних цілком природньо усім була до лампочки: про ці та, мабуть, і інші часи Олександр Олесь написав вірша: "Європа мовчала".

Чия мова – того й влада – ось за що зараз борються обвинувачі України – за владу над територіями – державними територіями України, де діє українське правове поле. Україна має повне право і обов’язок посилювати державну владу і державний устрій на власних територіях, зобов’язуючись дотримуватись збереження прав нацменин. Це і є держава, а не пародія на державу, де ніякого духу господаря немає, а – притон, в якому опустившогося господаря відправляють «на парашу».

Да, така Україна, зла, несправедлива, безжальна, лиха – така ж як всі країни світу, які дбають про долю власного етносу, а не матері-зозулі, які народили, і їм байдуже, що буде з цією дитиною.

Я думаю, що в українських приватних школах Угорщини (аналонічно, Румунії і Польщі) діти українських нацменшин, окрім оволодіння українською мовою, вивчають і угорську і знають її краще, ніж діти українських угорців знають українську мову на Закарпатті - вони її взагалі не знають і виходять з української загальноосвітньої системи не знаючи жодного слова українською! Це нормально? Як їм не соромно, цим нападникам, звинувачувати Україну в тому, чим вони займаються самі? І ніхто там, у них вже вдома, особливо ні з ким не церемониться – хочеш ти мати в Угорщині загальноосвітні уроки угорською мовою, чи не хочеш. Не хочеш – ніхто тебе особливо в цій школі не тримає і шукати до тебе підходу, щоб зацікавити (бо з примусу ж – відштовхує, - це нам так кажуть) – ніхто ніколи буде – можуть ще й образити за національною ознакою – назвати українським бидлом і побити. Це Європа? Чи що це?

Сергій Фещенко, редактор Репортера


Репортер Житомира
Reporter.Zt.ua
o_bottom_left   o_bottom_right


spacer

Добавки до бетонів та розчинів. Фарби для даху, грунтовки, антисептики. Захист деревини. Декорування

пусто

Земельні участки від 10 до 60 сотих

ЕВРО РЕМОНТ

ПП Пожежний захист

пусто
spacer bbook-bg-b spacer spacer spacerКаталог підприємств | Додати підприємство | Приватні оголошення | Додати оголошення | Останні новини | Куплю / Продам | Корисні статті | Мапа міста | Телефонний довідник | Довідник автовокзалу |
Моє місто © 2018