120 ваучерів на оплату навчання видала жителям Житомирщини служба зайнятості

Новини
120 ваучерів на оплату навчання видала жителям Житомирщини служба зайнятості

Станом на 18 квітня Житомирська обласна служба зайнятості видала вже 120 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності дорослого населення на ринку праці. Завдяки цим документам жителі області зможуть безоплатно пройти перепідготовку чи підвищення кваліфікації в обраних ними закладах, а розрахується за таке навчання служба зайнятості з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Про це повідомляє Житомирський обласний центр зайнятості.

Серед професій і спеціальностей, які вподобали жителі області для навчання, лідирує «Медсестринство», робітник фермерського господарства, кухар і кравець. Загалом поки обрані лише 10 напрямів з 70-ти на сьогодні можливих (перелік професій і спеціальностей для навчання за ваучерами згодом має розширитись до 130).

«Поки не звертались за ваучерами ті люди, які планують отримати другу вищу освіту, адже вступна кампанія розпочнеться тільки у червні. Але, спілкуючись безпосередньо з керівництвом вишів, ми вже маємо інформацію, що жителі області активно консультуються щодо можливості підвищення кваліфікації з допомогою ваучера, проявляють інтерес до навчання за такими спеціальностями як «Психологія» «Менеджмент», «Геодезія та землеустрій», «Кібербезпека» та інші. Тому на початку літа ми очікуємо пік звернень земляків за отриманням ваучера», – пояснила координаторка програм профнавчання в обласній службі зайнятості Алла Загацька.

Світлана Фільшина і Наталія Осадчук – одні з перших, хто отримали ваучери, і вже навчаються. Обидві – викладачки Центру легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира. Світлана прагне підвищити кваліфікацію кравчині з IV на V розряд, а Наталія, окрім того, що вже має найвищу кваліфікацію з кравецької справи (VI розряд), вирішила збільшити ще й розрядність закрійниці. Каже, «щоб бути більш інтегрованою у ринок праці, осучаснити свої знання і вміння та ще більш якісно навчати своїх учнів». Окрім того, майстрині своєї справи переконані, що висока кваліфікованість убезпечить їх від непередбачуваних змін у кар’єрі і дозволить завжди бути «при роботі». Реалізувати свої професійні наміри власним коштом було б проблематично, адже навчання дороговартісне через велику кількість витратних матеріалів: на сьогодні це близько 26 000 грн.

Нагадаємо ваучер – це документ встановленого зразка, який дає можливість сплатити за навчання. Отримати його можуть люди віком від 45 до 60 років, люди з інвалідністю, звільнені зі служби військовослужбовці, внутрішні переселенці, а також особи, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Його вартість встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (на сьогодні – 26840 грн).

Новини

24 Квітня 2024

У Житомирі водій автомобіля протаранив електроопору, керманич у реанімації

Команда з Житомирщини виборола призові нагороди на Всеукраїнських змаганнях з фігурного катання на роликових ковзанах

У Житомирі провели аудит безпеки території скверу що на розі вулиць Князів Острозьких та Київської

23 Квітня 2024

У Житомирі на Покровській у водійки виявили арбалет, її зупинили під час комендантської години

Спортсмени-бодібілдери із Житомирщини здобули золоті нагороди на чемпіонаті України

У Житомирі патрульні допомогли дістатися додому літній жінці, яка не пам'ятала де живе

На Житомирщині можливе початкове затоплення заплав річок через дощі

У одному з господарських магазинів Коростишева сталася пожежа: що відомо?

22 Квітня 2024

У Коростені відбувся ХІV відкритий Всеукраїнський конкурс юних баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького

Спортсмени з Житомирщини – на пʼєдесталі чемпіонату Європи з гирьового спорту

21 Квітня 2024

У Житомирі пластуни відзначили 112-ту річницю з дня першої пластової присяги

У громадському транспорті Житомира подорожчав проїзд: як можна зекономити на поїздках

На Житомирщині затримали п'яного водія, який намагався відкупитися від поліцейських

Всі новини ⇢