У просторі «Вільна» відкрилася унікальна виставка «Вишиті болем»

Новини
У просторі «Вільна» відкрилася унікальна виставка «Вишиті болем»

У просторі «Вільна» відкрилася унікальна виставка «Вишиті болем» У нас є мова, яка переповідає про біль і трагедії, але після нанесення на полотно зцілює — у просторі «Вільна» відбувся мистецький проєкт «Вишиті болем», що переповідає історії зі збірних образів реальних людей, які зазнали сексуального насильства під час війни. Захід був створений у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України».

Полотна знайомлять нас з п’ятьма збірними історіями жінок. Ці історії зібрано з темних подій, подій страшної війни. Але, водночас, і зі світлих, які відбудуться в майбутньому. Одне з полотен «Місто життя й місце сили» знайомить нас з жінкою, яка не змогла залишити рідний дім і пережила насилля. «Жінка терпіла і не витерпіла – зібрала усе, що було, і спалила за льохом всі «темні» згадки. «Місія мистецтва говорити на складні теми. Під час конфлікту постраждалими можуть бути і жінки і чоловіки, і дівчата, і хлопці. Для ворога насильство — це зброя, за допомогою якої він намагається знищити націю. Кожен орнамент, вишитий на рушниці – це символ, який має зцілити», - каже Ірина Ковальчук, начальниця управління сім’ї, молоді та спорту.

«Вразила історія вишивки про відсутність дому. Це дуже важко, коли немає куди повертатися. А взагалі проєкт є дуже важливим, коли проблема проговорюється – стає легше. Передавати проблему через мистецтво – круто і суперово!», - ділиться емоціями поліцейська Катерина. «Це правильно, коли люди не забувають про такі моменти. Дуже багато випадків насильства над жінками, над маленькими дітьми, і не говорити та забувати про це неможливо. Цю проблему мусить висвітлювати не тільки Україна, а й увесь світ», - говорить військовослужбовиця Тетяна.

Запрошуємо на виставку, щоби побачити наживо вишиті рушники, відчути історії, крізь які пройшли героїні, та цілющу силу орнаменту, яка допомагає гоїти рани. Виставка діятиме впродовж березня-квітня 2023р.

Для тих, хто бажає ознайомитися з проєктом онлайн, запрошуємо відвідати платформу https://vyshyti-bolem.in.ua/#home , де через пʼять рушників з різним орнаментом можна прочитати історію та сенси орнаменту, які в неї зашиті.

Новини

6 Травня 2024

8 тисяч доларів за перетин кордону: Житомирська поліція викрила керівника благодійного фонду та двох спільників

5 Травня 2024

Залишила пенсіонерів без соціальних виплат та періодики: у Житомирі викрили листоношу в незаконних оборудках

Екоінспектори відібрали проби води із струмка в районі провулку Корбутівського

Фонтани у Житомирі поки не будуть працювати, зекономлені гроші підуть на допомогу ЗСУ

4 Травня 2024

На Житомирщині 50-річному чоловіку повідомлено про підозру у вбивстві рідної матері

Нетверезі за кермом: поліцейські Бердичева зупинили кількох правопорушників

На вихідних у Житомирі електротранспорт курсуватиме довше

Підпалив рідного брата: житомирські поліцейські затримали причетного до замаху на вбивство

У Житомирі СБУ викрила трьох викладачів професійного ліцею на антиукраїнській агітації

3 Травня 2024

Понад 200 фотографій загиблих азовців: у Житомирі відкрили виставку «Азов – Янголи Маріуполя»

У Житомирі патрульні затримали 10 водіїв у стані сп’яніння: один з них був під дією наркотиків

У селі Поліське на Коростенщині чоловік застрелив родину

Житомирська політехніка за підтримки компанії BGV проводять серію хакатонів та конкурсів для молоді Житомирщини

Всі новини ⇢