Авіакатастрофа на Житомирщині відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту, — ДБР

Новини
Авіакатастрофа на Житомирщині відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту, — ДБР

В ДБР назвали ймовірні причини авіатрощі на Житомирщині, яка сталася 25 серпня. Наразі ведуться слідчі дії. Фахівці розглядають три версії ситуації. За словами радниці з комунікації ДБР за попередньо встановленими обставинами, є відомості про те, що катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.

«До розслідування будуть залучати фахівців Генштабу ЗСУ і фахівців з командування Повітряних сил. Щодо можливих версій, то попередня кваліфікація: порушення правил польотів або підготовки до них і за це в Кримінальному кодексі передбачено покарання — до 15 років позбавлення волі.

Але також слідство розглядає три версії ситуації, яка призвела до загибелі трьох пілотів в умовах воєнного стану. Це такі версії як технічна несправність літаків, помилка пілотів або ж порушення при організації здійснення польотів», — сказала радниця з комунікації ДБР Тетяна Сапьян..

Тетяна Сапян зазначає, що для того, щоб довести одну із версій і кваліфікувати правопорушення, потрібно провести чимало експертиз, які не робляться за один день. «Це будуть судово-медичні експертизи, експертизи з дешифрації чорних скриньок — і це є найважливіше у даній ситуації — і ще така комплексна судова авіаційна технічна експертиза. Розраховуємо на те, що ці експертизи дадуть розуміння слідству про те, як це відбулося. Попереду дуже важлива і кропітка робота і ми розраховуємо, що у співпраці нам вдасться встановити усі причини цієї катастрофи. Але слідству для цього потрібен час», — сказала радниця з комунікації ДБР Тетяна Сапьян.