Цьогоріч на Житомирщині впроваджуватиметься новий метод контролю захворюваності на COVID-19

Новини
Цьогоріч на Житомирщині впроваджуватиметься новий метод контролю захворюваності на COVID-19

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

Так, у чотири області – Львівська, Чернівецька, Кіровоградська та Дніпропетровська – епідеміологічний нагляд за стічними водами як метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип було запроваджено з жовтня 2022 року. Ще у п’яти областях – Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій – такий вид нагляду буде впроваджуватися цього року. Над цим працюють фахівці державних установ – центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ).

Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів (адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби). Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря.

Вперше цей метод протестували на виявлення грипу в епідеміологічному сезоні 2022-2023, і його чутливість дозволяла прогнозувати епідемічну ситуацію на грип на 2 тижні раніше, аніж іншими методами, відповідно відреагувати та пропонувати превентивні заходи.

Інноваційний вид епіднагляду запроваджений за всебічного сприяння проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує міжнародна організація РАТН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України.

У планах проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» – продовжувати допомагати Україні у впровадженні інновацій для епіднагляду через закупівлю необхідних реагентів та витратних матеріалів для лабораторій, навчання лабораторних фахівців та епідеміологів, підтримку транспортування зразків для діагностики у визначених лабораторіях, розроблення стандартних операційних процедур, алгоритмів та рекомендацій щодо використання результатів епідеміологічного нагляду за стічними водами для прийняття поінформованих рішень у сфері громадського здоров’я, таких як раннє попередження про спалахи інфекційних хвороб та впровадження профілактичних заходів.

Новини

19 Червня 2024

Заробляли на родинах безвісти зниклих військових: у Житомирі поліцейські завершили розслідування злочинної схеми

18 Червня 2024

У Житомирі працюють над врегулюванням використання орендних електросамокатів

17 Червня 2024

Громадські організації шукають в Європі 750 автобусів для 80 громад: Житомир заявки не подавав

У Житомирі на Київській водій BMW влетів у дорожнє огородження

У Житомирі внаслідок ДТП травмовано двох осіб: поліція з’ясовує обставини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

Всі новини ⇢