Цьогоріч на Житомирщині впроваджуватиметься новий метод контролю захворюваності на COVID-19

Новини
Цьогоріч на Житомирщині впроваджуватиметься новий метод контролю захворюваності на COVID-19

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

Так, у чотири області – Львівська, Чернівецька, Кіровоградська та Дніпропетровська – епідеміологічний нагляд за стічними водами як метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип було запроваджено з жовтня 2022 року. Ще у п’яти областях – Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій – такий вид нагляду буде впроваджуватися цього року. Над цим працюють фахівці державних установ – центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ).

Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів (адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби). Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря.

Вперше цей метод протестували на виявлення грипу в епідеміологічному сезоні 2022-2023, і його чутливість дозволяла прогнозувати епідемічну ситуацію на грип на 2 тижні раніше, аніж іншими методами, відповідно відреагувати та пропонувати превентивні заходи.

Інноваційний вид епіднагляду запроваджений за всебічного сприяння проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує міжнародна організація РАТН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України.

У планах проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» – продовжувати допомагати Україні у впровадженні інновацій для епіднагляду через закупівлю необхідних реагентів та витратних матеріалів для лабораторій, навчання лабораторних фахівців та епідеміологів, підтримку транспортування зразків для діагностики у визначених лабораторіях, розроблення стандартних операційних процедур, алгоритмів та рекомендацій щодо використання результатів епідеміологічного нагляду за стічними водами для прийняття поінформованих рішень у сфері громадського здоров’я, таких як раннє попередження про спалахи інфекційних хвороб та впровадження профілактичних заходів.

Новини

8 Червня 2023

У Коростенській громаді під потяг потрапила 50-річна жінка, її госпіталізували

У громадському транспорті Житомира знову призупинили розрахунок за допомогою технології NFC

7 Червня 2023

У Хорошівській громаді внаслідок пожежі постраждала жінка, її госпіталізовано до лікарні

На греблі Тетерева ліквідовують промоїну

На Житомирщині бердичівлянин відібрав виручку у водія маршрутки

На Польовій затримали водія, який керував автівкою в стані алкогольного сп'яніння

Житомиряни посіли призові місця на чемпіонаті України зі спортивної аеробіки

Поліція розслідує дві ДТП з травмуванням мотоциклістів у Станишівській громаді та Житомирі

У Баранівській громаді водій в'їхав у дерево: загинули двоє людей

У Житомирі оголосили підозри трьом наркодилерам, які виготовляли та збували психотропні речовини

Заперечення збройної агресії рф, глорифікація ворогів – на Житомирщині судитимуть вчительку

На Житомирщині понад 70% укриттів «готові» та «обмежено готові» до використання

У Житомирі ділки тоннами виготовляли тютюн для кальяну і речовину для електронних цигарок

Всі новини ⇢