Державна екологічна інспекція Поліського округу продовжує фіксувати факти браконьєрства

Новини
Державна екологічна інспекція Поліського округу продовжує фіксувати факти браконьєрства

На Поліссі державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу продовжують здійснення заходів держаного контролю шляхом рейдових заходів з метою охорони об’єктів тваринного та рослинного світу.

Попри заборону проведення будь-якого полювання в період воєнного стану, державні інспектори фіксують численні випадки порушення вимог природоохоронного законодавства на території Житомирської та Рівненської областей.

Так, з початку 2023 року на території Поліського округу проведено 41 рейдовий захід. За їх результатами на території Житомирської області виявлено 56 випадків порушення природоохоронного законодавства (55 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів). Також 22 протоколи про адміністративні правопорушення складено на Рівненщині. Загалом, сума накладених штрафів – понад 6 тисяч гривень.

Серед найпоширеніших порушень — добування об’єктів тваринного світу за допомогою петель, використання вогнепальної зброї з застосуванням автотранспорту. Здобиччю браконьєрів у більшості випадків стають козулі, зайці, бобер річковий та інші тварини.

Так, працівниками ГУНП в Житомирській області зафіксовано випадки незаконного добування козулі європейської, яку браконьєри перевозили автотранспортом до місця свого проживання. За наданими поліцією матеріалами фахівцями інспекції було проведено розрахунок заподіяної шкоди та відповідні матеріали скеровані до суду для притягнення винних до відповідальності.

На водних об’єктах округу за результатами відповідних рейдових заходів державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу найчастіше фіксуються випадки перевищення кількості допустимих знарядь любительського та спортивного лову, а також непоодинокі випадки використання браконьєрських сіток.

Шановні громадяни! Державна екологічна інспекція Поліського округу звертається до Вас з проханням не порушувати чинне природоохоронне законодавство, адже багатство природних ресурсів є одним з головних чинників, що визначають благополуччя країни, природне середовище якої і без того зазнає непоправних збитків через військову агресію рф.

В разі виявлення фактів браконьєрства у Житомирській області прохання повідомляти на телефони «Гарячої лінії»: 068-717-03-34 або +38 (0412) 46-49-54.

Новини

18 Травня 2024

У Бердичеві жінка намагалась обміняти фальшиве посвідчення водія

Під час перевірки території Станишівської сільської ради виявлено 7 стихійних сміттєзвалищ

17 Травня 2024

На Житомирщині ЦНАПи будуть готові приймати військовозобов’язаних для оновлення даних

Два заклади охорони здоров’я Житомирщини отримають електромобілі первинної меддопомоги

СБУ затримала агентку рф, яка наводила російські ракети на Житомирщину

16 Травня 2024

Помста через ревнощі: на Андрушівщині чоловік підпалив автівку знайомої

У Житомирі відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР

15 Травня 2024

На Звягельщині невідомі зрізали 523 дерева, чим завдали шкоди довкіллю на понад 400 тис. грн.

У Баранівці невідомі застрелили собаку переселенців

У центрі Житомира сталася масштабна пожежа: горіла закинута будівля

На Житомирщині для споживачів та підприємств вводять графіки аварійного відключення електроенергії

У Житомирі збільшили кількість терміналів, де можна придбати та поповнити транспортну картку

14 Травня 2024

У Коростені під колеса автобуса потрапив 86-річний пенсіонер

Всі новини ⇢