До Житомирщини прибув сьомий евакуаційний поїзд з переселенцями із Донеччини

Новини
До Житомирщини прибув сьомий евакуаційний поїзд з переселенцями із Донеччини

Зранку 13 травня до залізничного вокзалу в Бердичівській громаді прибув черговий поїзд із переселенцями зі східних регіонів України. Цього разу до Житомирщини приїхало 51 переселенець з Донеччини, зокрема 19 дітей, які були змушені залишити свої домівки через багаторазові обстріли найнебезпечнішою зброєю. Серед них – 3 багатодітні родини, які довгий час не могли дістатися до зони евакуації.

Всі переселенці розповідали про страх, який переймав їх, не знаючи, що буде завтра, чи зможуть повернутися до своїх будинків та рідних міст. Однак, евакуація до Житомирщини дає їм нові надії та можливості. Більшість переселенців було евакуйовано з Бахмута, Краматорська та Шахового.

Представники Бердичівської РВА, разом з рятувальниками, поліцією та волонтерами забезпечили переселенців всім найнеобхіднішим. Вони отримали харчові набори, медичну допомогу та грошову допомогу від держави. Не зважаючи на довгу дорогу, переселенці були вражені турботою та підтримкою, яку отримали від місцевої влади та благодійників. Деякі з переселенців вже планують найближчим часом знайти роботу на місцевих підприємствах.

Прибулих українців буде розселено у зручних соціальних житлах в Семенівській та Червоненській територіальних громадах. Ще 4 осіб з інвалідністю вже розміщено в соціальних закладах Бердичівського району, де вони отримають фаховий догляд.

Загалом за співпраці з Міністерством реінтеграції, Житомирською ОВА та АТ «Укрзалізниця», за останні два місяці прийнято 248 вимушених переселенців, які розміщені у місцях тимчасового перебування Бердичівського, Житомирського та Звягельського районах.

Важливо відзначити, що Житомирщина залишається відкритою та готовою допомогти українцям, які постраждали внаслідок війни. Також спільно з громадами області вже забезпечено та облаштовано додатково майже 6 тисяч місяців для нових хвиль переселенців зі східних областей.