Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора»

Новини
Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора»

Історичне та туристичне місце, гнучкий, безпечний та інклюзивний простір для активностей містян, місце сповільнення, тиші та єднання з природою – таким буде новий громадський простір «Замкова Гора».

Відбулася фокус-група з експертною спільнотою щодо дослідження та розробки Архітектурної концепції території Замкової гори. Експерти - історики та краєзнавці Житомира.

«Мета нашої зустрічі – представити вам, як експертам, наші попередні напрацювання та порадитися з вами щодо бачення ідентичності цього місця, його історичної значимості. Оскільки при написанні концепція розвитку цієї паркової території ми хочемо врахувати всі професійні точки зору», - говорить Марія Грищенко, ментора проєкту.

«Усі ми хочемо щоб наше місто було безпечніше ,здоровіше зеленіше то нам потрібно його зробити більш пішохідним ,- тепле, відкрите, контактне середовище. Замкова гора -це унікальний простір, який вражає своєю атмосферою і таємничістю. Реконструкція простору Замкової гори є необхідною, оскільки це історична частина міста, яка має велику екологічну, туристичну, культурну і соціальну цінність», - говорить головна архітектора міста, Ольга Бронштейн.

Менторами проєкту було представлено результати комплексного дослідження історії, простору та соціальних відносин парку «Замкова Гора» та прилеглих до нього кварталів. Це дослідженя було проведено активними житомирянами, архітекторами, експертами з міського планування, географії, екології та соціології в межах «Урбан школи» .

Для просторового дослідження контексту навколо парку Замкової гори було взято умовний квартал що формує вулиця Леха Качинського,Троянівська, річка Кам ’янка та вулиця Перемоги. Аналіз територій було проведено на історичних картах міста.

Також задля залучення містян було проведено онлайн структуроване інтерв’ю з відкритими питаннями щодо бачення розвитку та реконструкції простору «Замкова Гора».

«Територія зони дослідження має складну та багатошарову історію. Замкова Гора – має свій унікальний історичний код. Цей парк може стати основним місцем відпочинку, як для туристів так і для містян», - говорять краєзнавці.

За результатами зустрічі істориками та краєзнавцями було надано ряд рекомендацій, які у подальшому будуть враховані в концепція розвитку майбутнього парку.

Дослідження та розробка Архітектурної концепції Замкової гори відбувається за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» у співпраці з Житомирською міською радою.


Новини

18 Травня 2024

У Бердичеві жінка намагалась обміняти фальшиве посвідчення водія

Під час перевірки території Станишівської сільської ради виявлено 7 стихійних сміттєзвалищ

17 Травня 2024

На Житомирщині ЦНАПи будуть готові приймати військовозобов’язаних для оновлення даних

Два заклади охорони здоров’я Житомирщини отримають електромобілі первинної меддопомоги

СБУ затримала агентку рф, яка наводила російські ракети на Житомирщину

16 Травня 2024

Помста через ревнощі: на Андрушівщині чоловік підпалив автівку знайомої

У Житомирі відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР

15 Травня 2024

На Звягельщині невідомі зрізали 523 дерева, чим завдали шкоди довкіллю на понад 400 тис. грн.

У Баранівці невідомі застрелили собаку переселенців

У центрі Житомира сталася масштабна пожежа: горіла закинута будівля

На Житомирщині для споживачів та підприємств вводять графіки аварійного відключення електроенергії

У Житомирі збільшили кількість терміналів, де можна придбати та поповнити транспортну картку

14 Травня 2024

У Коростені під колеса автобуса потрапив 86-річний пенсіонер

Всі новини ⇢