«Користувався величезним успіхом у жінок»: як жив український поет Володимир Сосюра у Харкові

Новини
«Користувався величезним успіхом у жінок»: як жив український поет Володимир Сосюра у Харкові

Вірш «Любіти Україну» вчить напам'ять кожен школяр, але мало хто знає, яким непростим та повним випробувань був життєвий шлях «солов'я України» Володимира Сосюри. Про це розповідає Мій Харків.

Сосюра у Харкові

З Харковом Сосюру пов'язують багато речей: тут він відвідував школу, хоч це тривало зовсім недовго. Через багато років життя знову занесло його сюди після закінчення Громадянської війни. Поет вступив до Харківського інституту народного господарства на робітничий факультет. У цей час він складається з різних літературних організацій: «ВАПЛИТЕ», «Плуг», «Гарт», ВУСПП.

Як студент, поет був закоханий у свою однокурсницю Наталю Забілу – українську поетесу, яка писала вірші для дітей. Він запросив дівчину на побачення на цвинтарі, але Наталя відмовилася, бо вже була одружена з поетом Савою Божкою. Вона розповіла чоловікові про запрошення, а той вирішив прийти на цвинтар замість неї, але передумав через наявність зброї у Сосюри.

Жінки поета і його подружнє життя

Цікавий факт: Володимир Сосюра мав величезний успіх у жінок. Саме цей успіх передбачив оракул, коли поетові було 12 років.

1922 року поет взяв за дружину Віру Берзину, яка була колишнім політруком козачого ескадрону. У цьому шлюбі народилося двоє синів. Подружжя до 1930 року проживало в кооперативному літераторському будинку «Слово», де винаймали трикімнатну квартиру. На жаль, вони розлучилися через різні ідеологічні погляди.

Вже за рік тут жила інша жінка, друга дружина Марія Данилова. Якось поет отримав гонорар за збірку віршів і вирушив до Одеси, де пропив усі гроші. Дружині такий спосіб життя Сосюри був не до душі.

Хоч Володимир Сосюра і мав найбільший гонорар серед українських поетів, насправді він та його родина жили несолодко: у квартирі не було меблів, подружжя сварилося щодня. Вони жили настільки бідно, що поет позичав гроші навіть у двірника. Пристрасть до гулянок і стала причиною його бідності.

1933 року в будинку «Слово» розпочалися репресії українських поетів. Володимира Сосюру силою відправили у відому психіатричну лікарню – Сабурову дачу. Поет одразу не порозумівся з медперсоналом, а потім і зовсім втік із лікарні. Існують різні версії: хтось каже, що поет ховався там, а хтось згадує про те, що Сосюра справді мав проблеми із психічним здоров'ям.

Продовження розповіді про життя Володимира Сосюри читайте у більше детальному матеріалі від MyKharkov. Ви дізнаєтесь, чому Сосюра переїхав до Києва, як пройшли останні роки його життя і чому саме цього поета виділяють серед інших. 

Новини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

10 Червня 2024

На сесії Житомирської міськради обговорювали питання щодо регулювання роботи орендних електросамокатів

7 Червня 2024

Мешканці Крошні нарікають на погане тролейбусне сполучення у вихідні дні

Подробиці смертельної ДТП на бердичівській об’їзній: зіткнулися дві вантажівки

6 Червня 2024

У Житомирі перевірили громадський транспорт та амбулаторію на доступність для людей з інвалідністю

У Житомирі не вистачає 20 водіїв тролейбусів: яка причина?

Кримінальний юнацький «стартап»: поліцейські викрили трьох жителів Житомирщини у шахрайствах

4 Червня 2024

СБУ у Житомирі виявила антиукраїнську літературу в мережі церковних лавок УПЦ (МП)

Всі новини ⇢