На 92-му році пішов з життя суддя національної категорії з шахів Леонід Новофастовський

Новини
На 92-му році пішов з життя суддя національної категорії з шахів Леонід Новофастовський

На 92-му році пішов з життя Новофастовський Леонід Мойсейович людина-легенда, який все своє життя присвятив розвитку шахів на Житомирщині.

Відмінник народної освіти України, суддя національної категорії, тренер та керівник шахових гуртків ДЮСШ №1 та міського культурно-спортивного центру, мудрий наставник і просто чудова людина.

За понад 70 років педагогічного та шахового стажу Леонід Новофастовський виховав не одне покоління шахістів масових розрядів, серед яких чимало майстрів, у тому числі, й міжнародних, а також кандидатів у майстри спорту.

Народився Леонід Мойсейович у Чуднові, але через приналежність до єврейської нації його родина у 1941 році змушена була тікати з міста. Від переслідування нацистів вони переховувалися за межами України. У липні 1941 року мати Леоніда Новофастовського з двома малолітніми дітьми тікала з Житомира – подалі від війни. Сам він згадував, як вони сиділи один біля одного в ешелоні в майках і без взуття. Три з половиною роки родина переховувалася в різних областях Росії, переживаючи голод і холодні зими.

Леонід Новофастовський з дитинства мав здібності до шахів – у дев'ятому класі йому запропонували стати керівником шахового гуртка у палаці піонерів. У 1951 році вступив до історико-філологічного факультету Житомирського педагогічного інституту ім. Івана Франка та одразу очолив студентський фізкультурний колектив.

Після закінчення інституту працював у десятирічці в селі Карпівці Чуднівського району. Вчителював у школах Житомирського району, згодом працював інспектором шкіл цього ж району.

Вже у пенсійному віці працював у ДЮСШ № 1 Житомирської міської ради тренером – викладачем на шаховому відділенні та у міському культурно-спортивному центрі Житомирської міської ради.

За свою шахову кар’єру підготував 70 першорозрядників, 20 кандидатів у майстри спорту та 2 майстри спорту України. Сотні вихованців виконали масові розряди та більшість з них є членами збірних команд міста та області, як серед дорослих, так і у своїх вікових категоріях.

Провів у якості головного судді понад 200 міських, обласних та всеукраїнських змагань з шахів, серед яких великою популярністю на всеукраїнському рівні відзначалися турніри пам’яті Готовчиця та "Шахова юність Полісся".

З його ініціативи у 2009 році на базі підліткових клубів міського культурно-спортивного центру "Ровесник" і "Дружба" створено шахове об’єднання "Дебют". Як результат – зросла кількість дітей, які цікавилися шахами.

Леонід Мойсейович написав та видав кілька книг, у яких описав епоху розвитку та становлення шахів Житомирщини з середини 19 сторіччя до нашого часу.

Новини

31 Березня 2023

Опалювальний сезон у Житомирі цьогоріч планують завершити 10 квітня

Черняхівська громада придбала п’ять автобусів для підвезення учнів до закладів освіти

У ДТП поблизу Житомира травми отримали четверо людей

У сервісному центрі МВС у Звягелі хотіли закріпити фальшивий індивідуальний номерний знак

На Житомирщині під урожай 2023 року озимі культури на зерно посіяні на площі понад 160 тис. га

Рятувальники надають допомогу населенню, яке потерпає від наслідків негоди

У Житомирі розшукали 7-річного хлопчика, який серед ночі вирішив піти з дому

30 Березня 2023

У Житомирі незаконно продали греблю: за позовом прокуратури правочин визнано недійсним

Замість чаю – наркотики: саме таку посилку вилучили поліцейські у 37-річного житомирянина

На Житомирщині СБУ заблокувала черговий канал нелегального виїзду за кордон військовозобов'язаних

На Житомирщині відкрилася виставка художниці Катерини Лисової

Жителю Житомирщини, який повісив сусідського пса винесли вирок

Житомирські спортсменки вибороли низку нагород на міжнародних змаганнях зі спортивної аеробіки

Всі новини ⇢