На Житомирщині нагородили лауреатів Премії імені Івана Огієнка

Новини
На Житомирщині нагородили лауреатів Премії імені Івана Огієнка

2 червня в Брусилові відбулося нагородження лауреатів Премії імені Івана Огієнка.

До нагородження переможців долучився Предстоятель Православної церкви України Єпіфаній, який перебував на Житомирщині з візитом.

Лауреати премії імені Івана Огієнка 2023:

- у номінації «Громадська, політична, релігійна діяльність» нагороду отримала Світлана Масловська - волонтерка, громадська діячка, заступниця головного редактора ПП «Заставнівська обласна редакція газети «Голос краю» Чернівецької області;
- Петро Даценко - кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, місто Житомир;
- у номінації «Мистецтво» нагороду отримав заслужений художник України з м. Київ Юрій Нагулко. Юрій має на рахунку понад 38 персональних виставок, його роботи містяться у приватних колекціях України, Німеччини, Швеції, США, Франції та інших країнах світу;
- у номінації «Освіта» нагороду отримав Василь Чепурний - член Всеукраїнського Товариства імені Івана Огієнка, громадської організація «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка», місто Чернігів;
- у номінації «Література» нагороду отримала Ірен Роздобудько - письменниця, ілюстраторка, сценаристка, викладач кінодраматургії, відзначена як «Золотий письменник України», лауреатка-переможниця конкурсу «Коронація слова», місто Київ;
- у номінації «Наука» нагороду отримав Олег Баган - літературознавець, культуролог, есеїст, публіцист-політолог, редактор-видавець, громадський діяч, керівник Науково-педагогічного університету ім. І. Франка, кандидат філологічних наук, Заслужений працівник освіти України, Член НСПУ, місто Дрогобич, Львівської області.

«Не знаю, що для мене значить премія Огієнка, але те, що я тут побачив, мені дуже сподобалось. Люди в вишиванках, яких багато. Українська мова скрізь. Це є Україна. І ми повертаємось у «своє-своє». Це дуже важливо», — каже Заслужений художник України Юрій Нагулко.

«Я дуже щаслива, тому що перше, з чим я зіштовхнулась після переїзду з Донецька до Києва – це був відомий словник Івана Огієнка з правильним українським правописом», — зазначає письменниця, ілюстраторка, сценаристка Ірена Роздобудько.

Ірен не припиняла писати навіть у перші дні після початку повномасштабного вторгнення. Уже через місяць після деокупації Київської області світ побачила книжка «Неймовірна. Ода до радості» про Олену Телігу.

Ірен каже, натхнення – відмовка для лінивих. І хоча черпати ресурси для творчості зараз важко, вона таки знайшла спосіб як це робити.

Новини

19 Червня 2024

Заробляли на родинах безвісти зниклих військових: у Житомирі поліцейські завершили розслідування злочинної схеми

18 Червня 2024

У Житомирі працюють над врегулюванням використання орендних електросамокатів

17 Червня 2024

Громадські організації шукають в Європі 750 автобусів для 80 громад: Житомир заявки не подавав

У Житомирі на Київській водій BMW влетів у дорожнє огородження

У Житомирі внаслідок ДТП травмовано двох осіб: поліція з’ясовує обставини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

Всі новини ⇢