На Житомирщині студенти з лісівниками засадили дубами та соснами 40 сотих лісу

Новини
На Житомирщині студенти з лісівниками засадили дубами та соснами 40 сотих лісу

Студенти Поліського національного університету разом з лісівниками філії Бердичівського лісового господарства засадили дубами та соснами 40 сотих лісу.

Про це Суспільному розповів інженер з лісових культур філії "Бердичівське лісове господарство" Юрій Пилипчук.

За його словами, ця ділянка буде завершальною у весняній посадковій компанії.

"Це вже остання ділянка. Ми засадили 81 гектар лісових культур. На площі 0,4 гектара в Богданівському лісництві висаджуємо однорічні сіянці дуба і сосни. Чередуємо: десять саджанців дуба і один саджанець сосни", – каже Юрій Пилипчук.

До цього на цій ділянці зростали вільха та граб. Деревам було понад 80 років і відповідно до програми лісовідновлення їх зрізали. З початку 2023 року на території Бердичівського лісгоспу висадили 370 тисяч саджанців. За молодим лісом потрібно професійно доглядати, говорить головний лісничий філії "Бердичівське лісове господарство" Вадим Юрчук.

"У перший рік п’ять доглядів: механізований догляд, ручний, сапами і сікорами. Далі по потребі", – каже Вадим Юрчук.

Студент четвертого курсу Поліського національного університету Тарас Биковський садить ліс не вперше. Хлопець родом із Шепетівської громади. В його родині батько, старший брат та дядьки працюють лісівниками. Хлопець говорить, що цей дубовий ліс буде вже для нащадків.

"Ми не побачимо плодів своєї праці. Дуб ми посадили, він буде рости 100 років. Ми сумніваємось, що хтось доживе до 120 років. Це вже діти і правнуки будуть бачити. Я б сказав, що ліс потрібно садити та відновлювати незалежно від часів", – каже Тарас Биковський.

Зараз студенти факультету лісового господарства та екології вивчають дисципліну "Лісові культури", яка передбачає лісовідновлення. Викладач Поліського національного університету Юрій Сірук говорить, що студенти третього та четвертого курсів приїхали сюди на практику.

"Половина студентів вже має досвід, половина – робить це вперше, – каже Юрій Сірук. – За останній час – це наша друга посадка. Студентам цікаво, адже це зона лісостепу. Ми фактично представники Полісся, де трохи інші лісорослинні умови. У нас переважають пісчані грунти, а тут найважчий підтип грунту, який нетиповий для Полісся України. Для студентів було незвично саджати ліс у таких умовах".

Загалом, на ділянці лісу висадили 1900 сіянців: 500 сіянців сосни і 1400 дуба звичайного.