На Житомирщині зростає кількість пацієнтів у яких діагностують рак на четвертій стадії – майже 22% онкохворих

Новини
На Житомирщині зростає кількість пацієнтів у яких діагностують рак на четвертій стадії – майже 22% онкохворих

У Житомирському обласному онкодиспансері 18 квітня відбулось засідання спільного товариства лікарів-онкологів та лікарів первинної медико-санітарно допомоги, відповідальних за онкологію. Про це повідомляє КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради.

Під час заходу директор онкодиспансеру Ігор Сабадаш поінформував присутніх про онко-епідеміологічну ситацію в області, що склалась у першому кварталі поточного року; завідувач торакального відділення Тадеуш Муравйов розповів про організацію та стан надання медичної допомоги пацієнтам з раком легенів; завідувач онкохірургічним відділенням Ігор Міщеряков доповів про колоноскопію, як метод скринінгу колоректального раку, її роль у виявленні злоякісного новоутворення та його лікування; лікар-мамолог Василь Широкий озвучив інформацію щодо стану надання медичної допомоги жінкам, хворим на рак молочної залози та ефективність використання скринінгу закладами ПМСД.

Крім цього, на засіданні розглядалось питання виконання Указу Президента «Щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень».

Директор медичного закладу Ігор Сабадаш, розповідаючи про онко-епідеміологічну ситацію, зазначив, що цього року в області виявлено 706 нових випадків захворювання на онкопатологію, від раку помер 291 пацієнт. Станом на 31 березня цього року на онкологічному обліку в Житомирському онкодиспансері перебуває 34 822 онкохворих.

«Цього року в порівнянні з минулими періодами спостерігається зменшення кількості виявлених онкохворих з початковими стадіями захворювання. Натомість зростає кількість пацієнтів, у яких діагностують рак на четвертій, занедбаній стадії – майже 22% онкохворих. У той же час у минулому році цей показник становив 20%. З року в рік зберігаються найвищі показники онкохворих з четвертою стадією захворювання на рак легень – 60,4%, рак шлунку 41,4%, рак яєчників 40,9%», – розповів лікар.

На заході лікарі-онкологи відмічали, що більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях, та наголошували на необхідності проводити роз’яснювальну роботу серед пацієнтів щодо регулярного проходження профілактичних обстежень.

Новини

19 Червня 2024

Заробляли на родинах безвісти зниклих військових: у Житомирі поліцейські завершили розслідування злочинної схеми

18 Червня 2024

У Житомирі працюють над врегулюванням використання орендних електросамокатів

17 Червня 2024

Громадські організації шукають в Європі 750 автобусів для 80 громад: Житомир заявки не подавав

У Житомирі на Київській водій BMW влетів у дорожнє огородження

У Житомирі внаслідок ДТП травмовано двох осіб: поліція з’ясовує обставини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

Всі новини ⇢