Поліцейські Житомирщини викрили групу фальсифікаторів алкоголю: вилучено 15 тонн спирту

Новини
Поліцейські Житомирщини викрили групу фальсифікаторів алкоголю: вилучено 15 тонн спирту

За процесуального керівництва прокурорів Житомирської обласної прокуратури розслідується кримінальне провадження за фактом підробки групою осіб марок акцизного податку та використанні їх на фальсифікованих алкогольних напоях з метою збуту (ч. 1 ст. 199 КК України).

Слідство встановило, що злочинну схему у сфері господарської діяльності розробила для власного збагачення група осіб із 7 жителів Житомирської, Харківської та Київської областей.

Ділки протягом 2022-2023 років виготовляли підроблені марки акцизного податку та використовували у подальшому на алкогольних напоях сумнівної якості, які реалізовували у значних масштабах. З Харкова, де розташований своєрідний оптовий склад, фальсифікат доставляли до Житомира для роздрібної торгівлі. Злочинна діяльність приносила приватним особам мільйонні прибутки.

У четвер, 20 квітня, обласною прокуратурою спільно із слідчими поліції області у Житомирі, Харкові та Білій Церкві проведено понад 20 обшуків за місцем проживання фігурантів, у торгових точках, складських приміщеннях та автомобілях, де зберігалася приготовлена для продажу алкогольна продукція.

Під час обшуків виявлено та вилучено понад 15 тонн фальсифікованого алкоголю (орієнтовною вартістю близько 1,5 млн грн), майже 800 тис. грн готівки від незаконної діяльності, робочі ноутбуки, мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи, транспортні засоби, якими перевозили алкоголь.

На даний час готуються клопотання до суду про накладення арешту на вилучені товарно-матеріальні цінності.

Злочинну діяльність викрито за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Житомирській області спільно з Житомирським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.

Досудове розслідування триває, встановлюються обставини скоєння злочину та причетність інших осіб.