Понад 22 мільйони збитків: поліцейські повідомили про підозру екскерівникові комунального підприємства

Новини
Понад 22 мільйони збитків: поліцейські повідомили про підозру екскерівникові комунального підприємства

Днями слідчі Житомирського райуправління за процесуального керівництва окружної прокуратури повідомили посадовцю про порушення ним правил охорони вод, що спричинило до забруднення річки Тетерів та призвело до масової загибелі риби та інших об’єктів довкілля (ч. 2 ст. 242 ККУ). Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

«Під час досудового розслідування встановлено, що у 2021 році під час переоснащення головної каналізаційно-насосної станції комунального підприємства у м. Житомирі було здійснено аварійний скид неочищених стічних вод у річку Тетерів, що тривав понад 5 діб. Таке рішення було прийнято тодішнім керівником КП.

У результаті відбулося забруднення поверхневих вод річки, що створило небезпеку для довкілля та призвело до масової загибелі риб і втрати її потомства», – йдеться у повідомленні.

За відповідними експертними висновками, державі було заподіяно збитків у розмірі понад 22 мільйонів гривень, у тому числі втрати рибного господарства склали майже 9 мільйонів гривень.

Відтак після встановлення усіх фактичних обставин аварійного скиду стоків та проведення відповідних експертних досліджень на підставі зібраних доказів 7 квітня 42-річному екскерівникові комунального підприємства Житомирводоканал, жителю м. Києва Андрію Нікітіну, висунуто відповідні підозри.

Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді обмеження або позбавлення волі терміном до 5 років.