Прокуратура оскаржує в суді рішення облради про припинення функціонування дитячого табору «Орлятко»

Новини
Прокуратура оскаржує в суді рішення облради про припинення функціонування дитячого табору «Орлятко»

Ювенальні прокурори Житомирської окружної прокуратури заявили позов про визнання протиправним та скасування рішення Житомирської обласної ради щодо припинення функціонування комунального закладу оздоровлення та відпочинку «Табір «Орлятко».

Наразі Житомирський окружний адміністративний суд відкрив у справі провадження.

Йдеться про те, що депутати Житомирської обласної ради у грудні 2022 року проголосували за припинення функціонування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Табір «Орлятко», розташованого у лісі неподалік с. Левків Житомирського району. Таким рішенням погоджено приєднання табору до комунального підприємства з експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради.

Вивчивши та проаналізувавши рішення, ювенальні прокурори встановили, що воно прийняте з порушенням вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок» і Цивільного кодексу України, оскільки таке приєднання унеможливлює функціонування табору як дитячого оздоровчого закладу. Це суперечить державній політиці щодо збереження, розвитку та максимально ефективному використанню існуючої мережі дитячих закладів оздоровлення і відпочинку.

До того ж, рішення прийнято без погодження Міністерства соціальної політики України – державного органу, уповноваженого надавати згоду на реорганізацію або ліквідацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку державної чи комунальної власності.

Табір «Орлятко» розташований на земельній ділянці рекреаційного призначення площею 7,3 га у лісовій зоні. Майновий комплекс складається із 17 будівель, серед яких – три спальні корпуси, розраховані на 112 ліжко-місць, їдальня, медпункт, клуб, адмінбудівля тощо. Загальна площа приміщень – понад 3630 м2. У середньому за сезон у таборі могли оздоровитися до 400 дітей.