Росія може зосередити свій наступ на заході Донеччини – ISW

Головне
Росія може зосередити свій наступ на заході Донеччини – ISW

Російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни-влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських сил у цьому секторі, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Українські офіційні особи нещодавно попередили, що російські війська накопичують особовий склад уздовж Харківсько-Луганської осі – під Бахмутом, біля Авдіївки та на заході Запорізької області, але ISW продовжує оцінювати, що російські війська, ймовірно, зможуть розпочати узгоджену широкомасштабну наступальну операцію лише на одному оперативному напрямку за один раз через обмеженість власних людських ресурсів та планування.

У звіті ISW нагадується, що, схоже, українські війська відбили російську механізовану атаку чисельністю в батальйон поблизу Авдіївки Донецької області 30 березня – першу механізовану атаку чисельністю в батальйон з моменту початку російськими військами кампанії із захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року.

Масштаб цієї атаки є значним, оскільки російські війська не проводили такого масштабного механізованого штурму з початку російської локальної наступальної операції із захоплення Авдіївки, коли українські війська, за повідомленнями, знищили майже 50 російських танків і понад 100 броньованих машин 19-20 жовтня 2023 року, зазначають аналітики.

Водночас в Інституті вивчення війни вважають, що здатність України захиститися від наступу 30 березня, особливо під Авдіївкою, де українські сили були змушені швидко відійти на нові оборонні позиції після втрати населеного пункту, є позитивним показником здатності України захиститися від майбутніх широкомасштабних російських нападів та очікуваної наступальної операції Росії влітку 2024 року.

Читайте також: Росія заявила про захоплення Тоненького: яка ситуація на захід від Авдіївки?

«Можливо, українським військам довелося витратити значну кількість матеріальних засобів для захисту від російського наступу під Тоненьким, що підкреслює здатність Росії проводити наступи, які змушують Україну витрачати значну частину своїх і без того обмежених матеріальних і людських резервів на оборону від них. Продемонстрована Україною здатність вміло оборонятися від широкомасштабного російського наступу на особливо критичній ділянці фронту, незважаючи на виклики, які стоять перед Україною, свідчить про те, що українські сили можуть досягти значних успіхів на полі бою», – зазначається у звіті.

Читайте також: Росія не має ресурсів для наступу на Харків – Центр протидії дезінформації при РНБО

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському каналу CBS News заявив, що Росія буде готувати контрнаступальні дії, це може бути кінець травня або червень.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це писало російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилається на свої джерела у Кремлі.

За словами джерел «Медузи», російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, натомість подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас усі джерела видання зазначають: «інформації про те, що рішення про масштабний наступ на Харків уже ухвалене, немає». Однак вони сходяться на думці, що це «цілком імовірний сценарій», який теоретично може вимагати нової хвилі мобілізації.

Новини

19 Червня 2024

Заробляли на родинах безвісти зниклих військових: у Житомирі поліцейські завершили розслідування злочинної схеми

18 Червня 2024

У Житомирі працюють над врегулюванням використання орендних електросамокатів

17 Червня 2024

Громадські організації шукають в Європі 750 автобусів для 80 громад: Житомир заявки не подавав

У Житомирі на Київській водій BMW влетів у дорожнє огородження

У Житомирі внаслідок ДТП травмовано двох осіб: поліція з’ясовує обставини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

Всі новини ⇢