Росія може зосередити свій наступ на заході Донеччини – ISW

Головне
Росія може зосередити свій наступ на заході Донеччини – ISW

Російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни-влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських сил у цьому секторі, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Українські офіційні особи нещодавно попередили, що російські війська накопичують особовий склад уздовж Харківсько-Луганської осі – під Бахмутом, біля Авдіївки та на заході Запорізької області, але ISW продовжує оцінювати, що російські війська, ймовірно, зможуть розпочати узгоджену широкомасштабну наступальну операцію лише на одному оперативному напрямку за один раз через обмеженість власних людських ресурсів та планування.

У звіті ISW нагадується, що, схоже, українські війська відбили російську механізовану атаку чисельністю в батальйон поблизу Авдіївки Донецької області 30 березня – першу механізовану атаку чисельністю в батальйон з моменту початку російськими військами кампанії із захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року.

Масштаб цієї атаки є значним, оскільки російські війська не проводили такого масштабного механізованого штурму з початку російської локальної наступальної операції із захоплення Авдіївки, коли українські війська, за повідомленнями, знищили майже 50 російських танків і понад 100 броньованих машин 19-20 жовтня 2023 року, зазначають аналітики.

Водночас в Інституті вивчення війни вважають, що здатність України захиститися від наступу 30 березня, особливо під Авдіївкою, де українські сили були змушені швидко відійти на нові оборонні позиції після втрати населеного пункту, є позитивним показником здатності України захиститися від майбутніх широкомасштабних російських нападів та очікуваної наступальної операції Росії влітку 2024 року.

Читайте також: Росія заявила про захоплення Тоненького: яка ситуація на захід від Авдіївки?

«Можливо, українським військам довелося витратити значну кількість матеріальних засобів для захисту від російського наступу під Тоненьким, що підкреслює здатність Росії проводити наступи, які змушують Україну витрачати значну частину своїх і без того обмежених матеріальних і людських резервів на оборону від них. Продемонстрована Україною здатність вміло оборонятися від широкомасштабного російського наступу на особливо критичній ділянці фронту, незважаючи на виклики, які стоять перед Україною, свідчить про те, що українські сили можуть досягти значних успіхів на полі бою», – зазначається у звіті.

Читайте також: Росія не має ресурсів для наступу на Харків – Центр протидії дезінформації при РНБО

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському каналу CBS News заявив, що Росія буде готувати контрнаступальні дії, це може бути кінець травня або червень.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це писало російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилається на свої джерела у Кремлі.

За словами джерел «Медузи», російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, натомість подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас усі джерела видання зазначають: «інформації про те, що рішення про масштабний наступ на Харків уже ухвалене, немає». Однак вони сходяться на думці, що це «цілком імовірний сценарій», який теоретично може вимагати нової хвилі мобілізації.