Росії передали тяжкопоранених полонених поза процедурою обміну – координаційний штаб

Головне
Росії передали тяжкопоранених полонених поза процедурою обміну – координаційний штаб

Україна передала Росії тяжкопоранених полонених, захоплених від початку повномасштабного вторгнення, стан яких дозволяв транспортування. Як йдеться в повідомленні у телеграм-каналі Координаційного штабу із поводження з військовополоненими, це була гуманітарна акція, здійснена в односторонньому порядку за участі Міжнародного комітету Червоного Хреста на виконання статей 109-114 Женевських конвенцій.

«У цьому випадку йдеться не про обмін військовополоненими, а саме про репатріацію: повернення важкопоранених полонених без жодних умов, як це передбачає міжнародне гуманітарне право», – заявили у штабі.

Про кількість цих полонених у повідомленні не йдеться.

«Водночас держава-агресорка, систематично нехтуючи міжнародними нормами, досі утримує в заручниках тисячі українських громадян, зокрема важкохворих і поранених, цивільних, дітей і жінок, літніх людей, а також тих, які потрапили в російський полон ще до початку широкомасштабного вторгнення», – наголосили у координаційному штабі.

Там зауважили, що всі ці категорії громадян, згідно з міжнародним гуманітарним правом, мали би бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов.

«Попри це, Росія не лише продовжує утримувати в заручниках цивільних і некомбатантів, але й відмовляється допускати до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, не забезпечує їх зв’язком з рідними, належним харчуванням, медичною допомогою, навмисно створюючи нелюдські умови перебування в неволі», – йдеться в повідомленні.

У штабі наголосили, що Україна закликає світову спільноту посилювати тиск на державу-агресорку, щоби змусити Росію дотримуватися міжнародного гуманітарного права і звільнити з полону всіх незаконно утримуваних громадян України.

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, від початку повномасштабного вторгнення з російського полону в результаті обмінів вдалося повернути майже дві тисячі українців. Останній таки обмін відбувся 7 березня, тоді в Україну повернулися з полону 130 військових.

Як повідомив представник ГУР Андрій Юсов, відповідні відомства мають дані про кількість українців, які перебувають у російському полоні, і кількість російських військових, які були захоплені або добровільно здалися в полон. Проте, за його словами, ці цифри зараз «не оприлюднють і не коментують».

Новини

5 Червня 2023

На Житомирщині розглядають можливість створення центру комплексної реабілітації для військових

3 Червня 2023

У Житомирі перевіряють укриття на факт вільного та безперешкодного доступу містян

На Житомирщині викрили чергову пару інтернет-агітаторів, які молилися за окупантів

У Бердичівському районі оштрафували чоловіка, який спалював залишки сухої трави

2 Червня 2023

Автомобіль «двійник» виявили патрульні на одному з блокпостів Житомира

У Бердичівському районі «смотрящий» за Андрушівською громадою вимагав у жінки гроші

У Житомирі затримали 17-річного студента-наркодилера

1 Червня 2023

У Житомирі змагались за «Кубок трьох річок»

СБУ викрила митрополита і секретаря УПЦ (МП) з Житомирщини, які провокували релігійну ворожнечу

31 Травня 2023

З бюджету Житомира спрямують 5 млн грн на ремонт пошкоджених ворогом об’єктів

Спортсмени Житомирщини здобули золото на відкритому чемпіонаті України з велосипедного спорту на шосе

У конкурсі “#Stopшахрайство” взяли участь 30 студентів Житомирщини, які представили 11 проєктів

Поблизу Левкова в ДТП загинуло подружжя з Полтавщини

Всі новини ⇢