У Хорошівській громаді розпочато створення індустріального парку з вирощування та переробки технічної коноплі

Новини
У Хорошівській громаді розпочато створення індустріального парку з вирощування та переробки технічної коноплі

13 лютого у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо створення індустріального парку з вирощування та переробки технічної коноплі на території Хорошівської громади.

Участь у нараді взяв начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, мажоритарний акціонер ПрАТ “Володарсько-Волинський льонозавод” Мішель Терещенко, а також представники профільних структурних підрозділів Житомирської облвійськадміністрації.

Так, учасники наради обговорили перспективи створення такого індустріального парку, а також розглянули актуальність реалізації проєкту.

Мішель Терещенко зазначив, що “Володарсько-Волинський льонозавод” є ініціатором створення індустріального парку, а його створення та розташування відповідає вимогам забезпечення підприємств сировиною. Крім того, у команді проєкту фахівці зі значним досвідом проєктного управління, організації виробництва, вирощування та переробки луб’яних культур.

Загальна площа виробничих та складських приміщень сягає майже 12 тис. м². Планована дата початку переробки — жовтень 2024 року.

Актуальність проєкту полягає у низці переваг, зокрема:

- попит на продукцію переробки підтверджено листами від провідних європейських споживачів;
- створення місцевого ринку збуту для фермерів регіону;
- значна кількість робочих місць для забезпечення повного циклу переробки;
- конопляні волокна є відмінною сировиною для виробництва продукції оборонного призначення;
- можливість виходу на ринок у ЄС.