У оновленому житомирському ліцеї №25 навчатимуться 10-12 класи

Новини
У оновленому житомирському ліцеї №25 навчатимуться 10-12 класи

У Житомирі презентували проміжні результати розробки концепції та стратегії ліцею №25, зруйнованого російською ракетою. Презентація відбулась 10 березня під час зустрічі стратегічної групи, яка працює над оновленням ліцею.

Місією оновленого ліцею буде створення унікального освітнього простору, в якому формуватимуться агенти змін міста, країни, світу.

«Сьогодні ми ділимося першими результатами роботи стратегічної групи, яка працює над оновленням ліцею. З кожним етапом роботи ми все чіткіше бачимо, яким має бути ліцей. Вже сьогодні ми можемо сказати, що він має стати школою-магнітом природничо-математичного напряму для учнів з міста, області та України, які мають інтерес до вивчення саме цих дисциплін. Ліцей має стати відкритим та безпечним середовищем, у якому учні в синергії з освітньо-науковою спільнотою творять себе та пізнають світ через дослідження та реалізацію проєктів», – зазначив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Згідно з розробленою концепцією, в ліцеї навчатимуться 10-12 класи, 11-12 матимуть індивідуальну траєкторію навчання та курси на вибір. Ліцей має бути розраховано на 800 учнів.

«Позаду – два місяці роботи експертів, педагогів, представників влади, учнів та їхніх батьків – вони спільно визначали, яким має бути оновлений ліцей №25 у Житомирі. Ми переходимо до наступного етапу – навчання педагогів і розробки сучасних та якісних освітніх програм. Наша мета – створити зразкову концепцію сучасної української старшої школи, напрацювання якої могли б запозичувати в будь-якій точці України, зокрема – і для оновлення шкіл, пошкоджених під час війни», – наголосила директорка міжнародного благодійного фонду savED Оленка Северенчук.

Учасники стратегічної групи сформували також портрет випускника та випускниці оновленого ліцею. Це має бути освічена особистість, яка має високий рівень академічних знань, мислить критично, прагне навчатися протягом життя та має високий рівень соціальної відповідальності. Випускники матимуть здоровий азарт до пізнання та вмітимуть свідомо обирати життєвий шлях.

Наступним етапом роботи над проєктом оновленого ліцею буде навчання розробників освітніх програм. Так, вже 10 березня стартувала програма від фінських, американських та українських експертів, яка триватиме до середини квітня. Після цього група житомирських педагогів відвідає Фінляндію з навчальним візитом.

У червні триватиме робота над самими освітніми програмами. Її модеруватиме Арі Покка – директор старшої школи у Фінляндії, один з найвідоміших фінських експертів у галузі освіти, який зокрема брав участь у розробці фінського законодавства старшої школи.

Робота над програмами триватиме в інноваційному форматі «писемного табору», коли розробники освітніх програм спільно працюватимуть офлайн над програмами.

Фінальні концепція, стратегія та освітні програми для оновленого ліцею будуть публічно презентовані восени 2023 року.

Довідково. Проєкт з розробки стратегії, концепції та освітніх програм для ліцею №25 у Житомирі, який було зруйновано російською ракетою, стартував 12 січня 2023 року. Проєкт на запит Житомирської міської ради втілюють міжнародний благодійний фонд savED разом з Малою академією наук України за підтримки Finn Church Aid.

Упродовж року команда savED та МАН працюватиме над розробкою концепції, стратегії та освітніх програм для ліцею. Під обрану концепцію та стратегію буде розроблено також і візуальний стиль та брендбук школи.

Напрацювання, реалізовані для ліцею №25 у Житомирі, будуть корисними для освітян всієї Україні там, де школи були зруйновані або постраждали внаслідок війни.