У просторі «Вільна» відкрилася унікальна виставка «Вишиті болем»

Новини
У просторі «Вільна» відкрилася унікальна виставка «Вишиті болем»

У просторі «Вільна» відкрилася унікальна виставка «Вишиті болем» У нас є мова, яка переповідає про біль і трагедії, але після нанесення на полотно зцілює — у просторі «Вільна» відбувся мистецький проєкт «Вишиті болем», що переповідає історії зі збірних образів реальних людей, які зазнали сексуального насильства під час війни. Захід був створений у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України».

Полотна знайомлять нас з п’ятьма збірними історіями жінок. Ці історії зібрано з темних подій, подій страшної війни. Але, водночас, і зі світлих, які відбудуться в майбутньому. Одне з полотен «Місто життя й місце сили» знайомить нас з жінкою, яка не змогла залишити рідний дім і пережила насилля. «Жінка терпіла і не витерпіла – зібрала усе, що було, і спалила за льохом всі «темні» згадки. «Місія мистецтва говорити на складні теми. Під час конфлікту постраждалими можуть бути і жінки і чоловіки, і дівчата, і хлопці. Для ворога насильство — це зброя, за допомогою якої він намагається знищити націю. Кожен орнамент, вишитий на рушниці – це символ, який має зцілити», - каже Ірина Ковальчук, начальниця управління сім’ї, молоді та спорту.

«Вразила історія вишивки про відсутність дому. Це дуже важко, коли немає куди повертатися. А взагалі проєкт є дуже важливим, коли проблема проговорюється – стає легше. Передавати проблему через мистецтво – круто і суперово!», - ділиться емоціями поліцейська Катерина. «Це правильно, коли люди не забувають про такі моменти. Дуже багато випадків насильства над жінками, над маленькими дітьми, і не говорити та забувати про це неможливо. Цю проблему мусить висвітлювати не тільки Україна, а й увесь світ», - говорить військовослужбовиця Тетяна.

Запрошуємо на виставку, щоби побачити наживо вишиті рушники, відчути історії, крізь які пройшли героїні, та цілющу силу орнаменту, яка допомагає гоїти рани. Виставка діятиме впродовж березня-квітня 2023р.

Для тих, хто бажає ознайомитися з проєктом онлайн, запрошуємо відвідати платформу https://vyshyti-bolem.in.ua/#home , де через пʼять рушників з різним орнаментом можна прочитати історію та сенси орнаменту, які в неї зашиті.