У Житомирі підписали меморандум з компанією, яка займатиметься гуманітарним розмінуванням області

Новини
У Житомирі підписали меморандум з компанією, яка займатиметься гуманітарним розмінуванням області

У Житомирі підписали черговий меморандум із фірмою «СЕЙФ ЛЕНД». Організація сертифікована як оператор протимінної діяльності з гуманітарного розмінування відповідно до законодавства України. Її фахівці сертифіковані за стандартами НАТО, мають професійне обладнання та багаторічний досвід роботи. В компанії працюють сапери-кінологи, сапери-водолази, картографи зі спеціальним допуском, а також медична служба, яка має спеціалізований транспорт та мобільний шпиталь. Окремий напрямок, яким займається ТОВ «СЕЙФ ЛЕНД» – вивчення території та пошук мін за допомогою БПЛА. Про це повідомив начальник ЖОВА Віталій Бунечко.

«Ми живемо в умовах війни та маємо бути надзвичайно пильними. Завдяки нашим захисникам ворог пішов з Полісся. Але він залишив по собі безліч смертельно небезпечних пасток та сюрпризів: реактивні боєприпаси, авіаційні бомби, касетні елементи, артилерійські снаряди, мінометні та протитанкові міни. До того ж росіяни не припиняють завдавати повітряних ударів по Україні, наслідки яких також можуть наражати нас на небезпеку.

Саме тому розмінування територій залишатиметься актуальним для Житомирщини ще багато років поспіль. І ми маємо зробити все від нас залежне, щоб прискорити цей процес і не наражати на небезпеку прийдешні покоління. Для цього продовжуємо залучати до проєктів гуманітарного розмінування якомога більше сертифікованих спеціалістів», — каже Бунечко.

Важливим аспектом роботи компанії є навчання та підвищення кваліфікації кадрів, що залучаються до проведення гуманітарного розмінування. На сьогодні, за сприяння ДСНС, компанія навчає 50 саперів, а це ще 10 додаткових груп із гуманітарного розмінування, які найближчим часом будуть сертифіковані та стануть до виконання своїх обов’язків.

На Житомирщині вибухонебезпечними предметами можуть бути забруднено майже 75 тис. га. Переважна більшість небезпечних територій – це землі, що використовуються у повсякденній діяльності – ліси, сільськогосподарські угіддя, місця проходження важливих комунікацій та інше.

Лише за минулий рік вибухотехніки обласного ДСНС здійснили 214 виїздів для розмінування території Житомирської області. Загалом було очищено 802 га території області та знищено 4403 одиниць різноманітних боєприпасів. В цьому році було вже близько 30 виїздів, де знайшли та знищили майже 50 вибухонебезпечних предметів. Також наші вибухотехніки активно залучаються задля знешкодження вибухонебезпечних пасток на деокупованих територіях Сходу та Півдня України.

«Зрозуміло, що можливостей наших вибухотехніків недостатньо, щоб швидко убезпечити всі території у громадах області. Тому залучення сертифікованих операторів протимінної діяльності є дуже важливим для Житомирщини.

Ми дуже раді, що вітчизняні спеціалісти також доєднуються до цієї роботи. Певен, що підписання цього меморандуму сприятиме підвищенню ефективності та темпів робіт із перевірки та розмінування потенційно небезпечних територій області», – зазначає Бунечко.

Новини

19 Червня 2024

Заробляли на родинах безвісти зниклих військових: у Житомирі поліцейські завершили розслідування злочинної схеми

18 Червня 2024

У Житомирі працюють над врегулюванням використання орендних електросамокатів

17 Червня 2024

Громадські організації шукають в Європі 750 автобусів для 80 громад: Житомир заявки не подавав

У Житомирі на Київській водій BMW влетів у дорожнє огородження

У Житомирі внаслідок ДТП травмовано двох осіб: поліція з’ясовує обставини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

Всі новини ⇢