У Житомирі слідчі поліції оголосили про підозру у поширенні наркотиків учасникам міжрегіонального наркокартелю

Новини
У Житомирі слідчі поліції оголосили про підозру у поширенні наркотиків учасникам міжрегіонального наркокартелю

Злочинну схему організувала 55-річна жителька Черкащини. Вона залучила до наркобізнесу щонайменше п’ятьох знайомих, які виконували її вказівки. Місячний обіг коштів складав близько 1,5 мільйона гривень.

Розслідування протиправної діяльності організованої злочинної групи проводять слідчі ГУНП Житомирщини за оперативного супроводу працівників УСБУ регіону та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Нині встановлено, що жителька м. Жашкова організувала збут наркотичного засобу - метадону наркозалежним жителям м. Житомира. Для цього серед знайомих з Черкаської та Київської областей та м. Житомира вона підібрала спільників, віком від 22 до 39 років. Важливим критерієм «відбору» для участі у «бізнесі» став їх злочинний досвід, у тому числі й притягнення до кримінальної відповідальності за наркозлочини.

Збут метадону відбувався шляхом так званих «закладок» у різних районах м. Житомира. За наявною інформацією, вони щодня робили близько 300 таких сховків. Також дилери безпосередньо передавали «покупцям» розфасовані дози в обумовлених місцях, причому контролювали сплату ними коштів на банківські рахунки, перевіряючи відповідні чеки.

Таку протиправну діяльність учасники організованої злочинної групи проводили у період з вересня 2022 року по середину січня 2023 року. Саме тоді, після ретельного документування їх діяльності, правоохоронці припинили наркобізнес. Зокрема, неподалік м. Житомира вони провели обшук в автомобілі «Ford», за кермом якого перебував 32-річний житомирянин, довірена особа організаторки. З транспортного засобу поліцейські вилучили 152 полімерних згортка з метадоном.

Цього ж дня правоохоронці провели близько десятка одночасних обшуків на території трьох областей. У результаті вилучили низку речових доказів, серед яких наркотичні речовини рослинного і синтетичного походження, близько 150 тисяч гривень, засоби зв’язку тощо.

24 березня слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області оголосили шістьом учасникам групи підозри у незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичного засобу, вчиненими організованою групою повторно (ч. 3 ст. 307 КК України).

Законодавством такі протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 9 до 12 років з конфіскацією майна.