У Житомирі відбулась регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»

Новини
У Житомирі відбулась регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»

27 квітня у Житомирі відбулася конференція «Безбарʼєрна Україна». Такі заходи за ініціативи першої леді України Олени Зеленської проходять зараз по всій країні. Їх головна мета – привернути увагу громадських організацій, влади на місцях та загалом суспільства до необхідності розбудови безбар’єрного простору навколо нас.

До заходу долучився начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук, народні депутати України, профільні спеціалісти.

“Держава стала справжнім провідником ідей безбар’єрності для нашого суспільства. І мені дуже приємно, що ми, як обласна державна, а зараз військова адміністрація, є активним учасником цього процесу”, — сказав Віталій Бунечко.

«Звісно, що за час війни дуже посилися в нас бар’єри, і фізичні, і психічні. Люди стикаються під час війни з багатьма такими бар’єрами. І це не стосується тільки людей з інвалідністю. Це стосується і людей, і жінок, і всіх соціально незахищених верств населення, і кожного з нас. Бо якщо будувати будинок чи якийсь громадський простір без урахування таких питань, як це повністю рівний майданчик чи для кріслоколісних людей. Має бути всім зручно», — каже лідерка «Зе!Жінки» Житомирщини Ірина Гладка.

Воєнні дії зруйнували багато планів та проєктів, що мали реалізовувати на Житомирщині. Протягом двох довоєнних років було побудовано та реконструйовано багато приміщень з урахуванням сучасних інклюзивних норм. А у 2023 році планувалось розпочати роботи ще на понад 30 об’єктах – нових дитячих садочках та майданчиках, спортивних об’єктах, театрах, будинках культури та, навіть, льодовій арені.

“Попри тимчасове призупинення наших планів, ми не маємо права скласти руки та зупинитися. Саме зараз нам потрібно закласти основу безбар’єрного простору, куди після війни повернуться наші ветерани, люди які багато чого втратили та постраждали від злочинів ворога як фізично, так і психологічно”, — підкреслив Віталій Бунечко.

Завдяки Довіднику безбар’єрності, розробленому за ініціативи дружини Президента Олени Зеленської вже є чітке розуміння, що і як слід робити. А отже кожна громада вже може планувати та враховувати такі рішення у майбутніх проєктах. Держава вже розпочала цю роботу і не планує зупинятися, тож громадам слід також активно підключатися до створення безбар’єрного простору для своїх жителів.

“Мій радник, Неля Ковалюк, яка опікується питаннями безбар’єрності, постійно проводить ревізію суспільного простору в різних частинах Житомирщини. Це дозволяє з’ясувати наскільки ефективними є ті зусилля, які прикладають громади для забезпечення рівного доступ для усіх своїх жителів”, — додав Віталій Бунечко.

Навіть в умовах воєнного часу в області активно розвиваються програми створення інклюзивно-ресурсних центрів, реабілітації наших захисників та людей, які постраждали від війни.

“Ми маємо зрозуміти, будь-які перешкоди завдають шкоди не лише певній групі людей, вони шкодять усьому нашому суспільству. Адже ми втрачаємо величезний потенціал, відмовляючись спілкуватися з різними людьми, кожен з яких має свій унікальний досвід. Втрачений потенціал – це втрачені можливості для всіх нас”, — зауважив Віталій Бунечко.

«Той самий дитячий садок в Овручі, який будується, він абсолютно за новими сучасними технологіями, де врахована вся доступність, вся безбар’єрність. І не тільки, щоб людина могла потрапити в будівлю. А й взагалі простір, який організований, і навколо, де та ж сама дитина вільно буде себе почувати. І важливо, щоб все змінювалось і фізично, і ментально. Тому колектив нового дитячого садочку поїхав в Естонію, їм показували, впроваджували, що таке дійсно приклад безбар’єрності і доступності», — розповідає Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Безбар’єрне та відкрите суспільство — де кожен відчуває, що до нього ставляться з повагою, незалежно від будь-яких ознак і статусів, і знає, що у нього є рівний доступ до можливостей та перспективи розвитку.

Новини

23 Червня 2024

У Житомирі відкрили центр військового рекрутингу

Діти учасників бойових дій з Житомирщини вирушили до літнього табору в Естонії

21 Червня 2024

У Житомирі під колеса автівки потрапив 65-річний чоловік, його госпіталізували

У Житомирі зіткнулися дві автівки, одна з яких вилетіла на тротуар та травмувала пішоходів

19 Червня 2024

Заробляли на родинах безвісти зниклих військових: у Житомирі поліцейські завершили розслідування злочинної схеми

18 Червня 2024

У Житомирі працюють над врегулюванням використання орендних електросамокатів

17 Червня 2024

Громадські організації шукають в Європі 750 автобусів для 80 громад: Житомир заявки не подавав

У Житомирі на Київській водій BMW влетів у дорожнє огородження

У Житомирі внаслідок ДТП травмовано двох осіб: поліція з’ясовує обставини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

Всі новини ⇢