У Житомирі відбулась регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»

Новини
У Житомирі відбулась регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»

27 квітня у Житомирі відбулася конференція «Безбарʼєрна Україна». Такі заходи за ініціативи першої леді України Олени Зеленської проходять зараз по всій країні. Їх головна мета – привернути увагу громадських організацій, влади на місцях та загалом суспільства до необхідності розбудови безбар’єрного простору навколо нас.

До заходу долучився начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук, народні депутати України, профільні спеціалісти.

“Держава стала справжнім провідником ідей безбар’єрності для нашого суспільства. І мені дуже приємно, що ми, як обласна державна, а зараз військова адміністрація, є активним учасником цього процесу”, — сказав Віталій Бунечко.

«Звісно, що за час війни дуже посилися в нас бар’єри, і фізичні, і психічні. Люди стикаються під час війни з багатьма такими бар’єрами. І це не стосується тільки людей з інвалідністю. Це стосується і людей, і жінок, і всіх соціально незахищених верств населення, і кожного з нас. Бо якщо будувати будинок чи якийсь громадський простір без урахування таких питань, як це повністю рівний майданчик чи для кріслоколісних людей. Має бути всім зручно», — каже лідерка «Зе!Жінки» Житомирщини Ірина Гладка.

Воєнні дії зруйнували багато планів та проєктів, що мали реалізовувати на Житомирщині. Протягом двох довоєнних років було побудовано та реконструйовано багато приміщень з урахуванням сучасних інклюзивних норм. А у 2023 році планувалось розпочати роботи ще на понад 30 об’єктах – нових дитячих садочках та майданчиках, спортивних об’єктах, театрах, будинках культури та, навіть, льодовій арені.

“Попри тимчасове призупинення наших планів, ми не маємо права скласти руки та зупинитися. Саме зараз нам потрібно закласти основу безбар’єрного простору, куди після війни повернуться наші ветерани, люди які багато чого втратили та постраждали від злочинів ворога як фізично, так і психологічно”, — підкреслив Віталій Бунечко.

Завдяки Довіднику безбар’єрності, розробленому за ініціативи дружини Президента Олени Зеленської вже є чітке розуміння, що і як слід робити. А отже кожна громада вже може планувати та враховувати такі рішення у майбутніх проєктах. Держава вже розпочала цю роботу і не планує зупинятися, тож громадам слід також активно підключатися до створення безбар’єрного простору для своїх жителів.

“Мій радник, Неля Ковалюк, яка опікується питаннями безбар’єрності, постійно проводить ревізію суспільного простору в різних частинах Житомирщини. Це дозволяє з’ясувати наскільки ефективними є ті зусилля, які прикладають громади для забезпечення рівного доступ для усіх своїх жителів”, — додав Віталій Бунечко.

Навіть в умовах воєнного часу в області активно розвиваються програми створення інклюзивно-ресурсних центрів, реабілітації наших захисників та людей, які постраждали від війни.

“Ми маємо зрозуміти, будь-які перешкоди завдають шкоди не лише певній групі людей, вони шкодять усьому нашому суспільству. Адже ми втрачаємо величезний потенціал, відмовляючись спілкуватися з різними людьми, кожен з яких має свій унікальний досвід. Втрачений потенціал – це втрачені можливості для всіх нас”, — зауважив Віталій Бунечко.

«Той самий дитячий садок в Овручі, який будується, він абсолютно за новими сучасними технологіями, де врахована вся доступність, вся безбар’єрність. І не тільки, щоб людина могла потрапити в будівлю. А й взагалі простір, який організований, і навколо, де та ж сама дитина вільно буде себе почувати. І важливо, щоб все змінювалось і фізично, і ментально. Тому колектив нового дитячого садочку поїхав в Естонію, їм показували, впроваджували, що таке дійсно приклад безбар’єрності і доступності», — розповідає Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Безбар’єрне та відкрите суспільство — де кожен відчуває, що до нього ставляться з повагою, незалежно від будь-яких ознак і статусів, і знає, що у нього є рівний доступ до можливостей та перспективи розвитку.

Новини

5 Червня 2023

На Житомирщині розглядають можливість створення центру комплексної реабілітації для військових

3 Червня 2023

У Житомирі перевіряють укриття на факт вільного та безперешкодного доступу містян

На Житомирщині викрили чергову пару інтернет-агітаторів, які молилися за окупантів

У Бердичівському районі оштрафували чоловіка, який спалював залишки сухої трави

2 Червня 2023

Автомобіль «двійник» виявили патрульні на одному з блокпостів Житомира

У Бердичівському районі «смотрящий» за Андрушівською громадою вимагав у жінки гроші

У Житомирі затримали 17-річного студента-наркодилера

1 Червня 2023

У Житомирі змагались за «Кубок трьох річок»

СБУ викрила митрополита і секретаря УПЦ (МП) з Житомирщини, які провокували релігійну ворожнечу

31 Травня 2023

З бюджету Житомира спрямують 5 млн грн на ремонт пошкоджених ворогом об’єктів

Спортсмени Житомирщини здобули золото на відкритому чемпіонаті України з велосипедного спорту на шосе

У конкурсі “#Stopшахрайство” взяли участь 30 студентів Житомирщини, які представили 11 проєктів

Поблизу Левкова в ДТП загинуло подружжя з Полтавщини

Всі новини ⇢