У Житомирі відбулася акція на підтримку дітей із синдромом Дауна

Новини
У Житомирі відбулася акція на підтримку дітей із синдромом Дауна

21 березня щороку світ відзначає день людей з синдромом Дауна.

Місія акції — донести до громадськості, що «сонячні »дітки є повноцінними членами суспільства. Синдром — одна з ознак людства, а не вада. Ірина Ковальчук, начальниця управління сім’ї, молоді та спорту каже: «У зв’язку з COVID та початком повномасштабної війни захід не проводився вже два роки. Діти не повинні страждати і увага до них має бути акцентованою, тому що вони живуть в суспільстві і так само потребують спеціальних занять, додаткового фінансування, соціалізації в суспільстві, тому ми вирішили зробити цю акцію більш публічною, розповісти про те, що в них є специфічні особливості розвитку, а не питання інвалідності, тому для них потрібен трішечки інший формат навчання. Для них так само важливе працевлаштування, коли вони стають дорослими. І всі ці теми піднімаються 21 березня у всьому світі, адже це міжнародний день дітей з синдромом Дауна. Це люди в яких всього на одну хромосому більше, вони дуже позитивні, вони не вміють злитися та ображатися, тому вони більш вразливі. В громадській організації «Діти Сонця» проводяться різноманітні заняття з спеціалістами, від арт-терапії до спеціалізованих занять з логопедами та психологами. Мета кольорових шкарпеток – привернути увагу людей і відчути, як це бути не таким як всі, коли на тебе звертають увагу».

«Наша організація батьківська, ми проводимо безліч заходів для соціалізації дітей. Нещодавно ми запланували навчити їх шити: спочатку мам, а потім дітей. Ми мріємо, щоб наші діти навчалися в звичайних школах, разом з іншими дітьми. 16 березня нашій організації виповнилося 11 років, за цей час відбулося багато позитивних змін. Багато випускників організації вже працюють в приватних кондитерських, в мережах супермаркетів» — говорить пані Сніжана, мама «сонячної» дитини.

Її дочці Веронічці 15 років, вона навчається у 9-му класі, мріє стати відомою співачкою, навчалася гри на фортепіано. «Я дуже люблю подорожувати, в Лондоні ходила в театр, займалася театральними службами» — розповідає про себе дівчинка.

Мама п’ятнадцятирічного Івана, Людмила Анатоліївна Рибчинська, заступниця громадської організації «Діти Сонця», дуже вдячна педагогічному колективу за те, що син повернувся в школу, особливо вдячна першій вчительці. Жінка називає її вчителькою від Бога. Для її сина важливим є інклюзивне навчання, щоб поруч були діти.

Заступниця міського голови, Марія Місюрова ділиться враженнями від заходу: «Ці діти нас вчать тому, що потрібно бути добрими. Ми з багатьма родинами знайомі особисто. Їх не дарма називають «сонячними», подивіться на їхні посмішки, щирі обійми. Вони роблять цей світ кращим та добрішим».