У Житомирі вручили спортивні відзнаки Геннадію Данюку та Олесі Бессальновій

Новини
У Житомирі вручили спортивні відзнаки Геннадію Данюку та Олесі Бессальновій

17 лютого, заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець вручив посвідчення майстра спорту України міжнародного класу Генадію Данюку та звання заслуженого майстра спорту України Олесі Бессальновій.

Генадій Данюк — заслужений тренер України, майстер спорту України міжнародного класу, проживає у м.Звягель, Житомирської області. Він — старший тренер-викладач відділення пара-армрестлінгу Житомирської обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю, діючий спортсмен Житомирського регіонального центру «Інваспорт», голова Житомирської обласної федерації армрестлінгу, срібний призер чемпіонатів світу 2018-2022 років з пара-армрестлінгу, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та України.

Олеся Бессальнова — заслужений майстер спорту України з пара-армрестлінгу, проживає у м.Звягель, Житомирської області, працює тренером-викладачем з пара-армрестлінгу у дитячо-юнацькій спортивній школі ім. В.П.Єрмакова управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, спортсменка Житомирської обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю та Житомирського регіонального центру «Інваспорт». З 2016 року входить до основного складу національних збірних команд України з видів спорту осіб з інвалідністю.

Багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів України з пара-армрестлінгу серед спортсменів з порушеннями зору та з армрестлінгу серед здорових спортсменів.

Має значні перемоги і на чемпіонатах Європи та світу з пара-армрестлінгу: у 2017 році – дворазова чемпіонка світу, у 2021 році — срібна призерка чемпіонату Європи та срібна призерка чемпіонату світу, у 2022 році – дворазова чемпіонка світу.

Довідково. Відповідно до Кваліфікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з видів спорту осіб з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору, слуху та розумового і фізичного розвитку Майстер спорту України міжнародного класу присвоюється за зайняте 1-3 місце – на чемпіонаті світу та за зайняте 1-2 місце – на чемпіонаті Європи. Присвоєння спортивного звання «Заслужений майстер спорту України» у видах спорту осіб з інвалідністю, які включені до програм Паралімпійських і Дефлімпійських ігор – відбувається за 1-2 місце зайняте на чемпіонаті світу не менше 2 разів.