У Житомирі вшанували пам’ять загиблих у Афганській війні

Новини
У Житомирі вшанували пам’ять загиблих у Афганській війні

15 лютого, у Житомирі відбулися меморіальні заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 34-ї річниці виведення військ із Республіки Афганістан.

Так, біля пам’ятного знаку «Братам загиблим у Афгані» на Новому бульварі відбувся мітинг-реквієм, у якому взяли участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та його заступник Юрій Денисовець, т.в.о. голови обласної ради Володимир Ширма, секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський, представники структурних підрозділів ОВА та міської ради, воїни-афганці, громадськість.

Довідково. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 р. № 180/2004 встановлено «…На підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав…».

Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах у часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових. У цей день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.