У Житомирі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Новини
У Житомирі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

21 травня, День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

До вшанування долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець, секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський, представники профільних структурних підрозділів ОВА та міської ради, громадськість та духовенство.

До меморіального знаку присутні поклали квіти та вшанували пам’ять репресованих хвилиною мовчання.

Довідково. Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

Лише у 1937 році у Житомирській області було репресовано більше 14 тисяч громадян.