У Житомирі запущено новий тролейбусний маршрут №5 "Мальованка - Залізничний вокзал"

Новини
У Житомирі запущено новий тролейбусний маршрут №5

З 1 червня у Житомирі запрацював новий тролейбусний маршрут №5 "Мальованка - Залізничний вокзал". Тролейбуси курсують від взуттєвої фабрики "Крок" до залізничного вокзалу вулицями Героїв Пожежних, Чуднівська, Дмитра Донцова, Любарська, Мала Бердичівська, Театральна, Київська до залізничного вокзалу та у зворотньому напрямку.

Частина маршруту пролягає новозбудованою лінією, довжина якої в одному напрямку становить приблизно 2 кілометри.

Маршрут №5 функціонує у будні з 06:00 до 21:00, а у вихідні з 06:20 до 20:10. На лінії курсують нові тролейбуси БКМ у кількості 4 або 3 одиниць з інтервалом руху 17-18 хвилин у будні та 21-26 хвилин у вихідні. Графіки руху доступні за посиланням - https://zt.rozklad.in.ua/home/schedule/112.

Прогнозований у 2021 році пасажиропотік тролейбусного маршруту на Мальованку - 4-5 тисяч у день, з них 25% пільговиків. За рік - близько 2 млн пасажирів.

Тролейбусну лінію будували за грантові кошти, але на світлофори, дорожні знаки, зупинки та диспетчерський пункт кошти виділяли з місцевого бюджету.

«Грантові кошти були в сумі 2 млн євро, договір укладений на 1 млн 567 тисяч євро. Десь було витрачено близько 3 млн грн на облаштування розворотного кільця. Близько 400 тисяч грн з бюджету було витрачено на облаштування диспетчерського пункту, де є місця загального користування, де є можливість прийняти їжу в окремому приміщенні, воно опалюється, там водіям буде зручно. Крім того, з коштів від господарської діяльності підприємства було використано понад 600 тис. грн виконання проєкту дорожнього руху – оновили знаки, закупили дві нові зупинки», – каже директор КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Лазарєв.

За даними наших джерел, для запуску нової лінії було скорочено графіки інших маршрутів, що призвело до збільшення часу очікування тролейбусів №№ 1Б, 7А, 10, 15, 15А у будні.

Варто зазначити, що новий маршрут не додав нових напрямків для мешканців мікрорайону Мальованка, оскільки вони і раніше мали сполучення з вулицею Київською завдяки автобусному маршруту №58. Наприклад, поїздка до ТРЦ "Глобал" займає 20 хвилин на автобусі та 27 хвилин на тролейбусі, при цьому інтервал руху автобусів становить 12-15 хвилин. Беручи до уваги, успішне в минулому, пряме сполучення Корбутівки з Богунією, більш доцільним був би маршрут до Богунії. До того ж, такий маршрут не дублював би автобус або маршрутку майже на всій своїй довжині.

Нагадаємо, ще у 2021 році Житомир підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про виділення гранту в розмірі 1,5 мільйонів євро для будівництва нової тролейбусної лінії. Облаштування розпочали ще у 2021 році, лінію обіцяли побудувати за 7 місяців.

Перший тролейбус виїздить на новий маршрут

Нове розворотне кільце на Мальованці

Новини

19 Червня 2024

Заробляли на родинах безвісти зниклих військових: у Житомирі поліцейські завершили розслідування злочинної схеми

18 Червня 2024

У Житомирі працюють над врегулюванням використання орендних електросамокатів

17 Червня 2024

Громадські організації шукають в Європі 750 автобусів для 80 громад: Житомир заявки не подавав

У Житомирі на Київській водій BMW влетів у дорожнє огородження

У Житомирі внаслідок ДТП травмовано двох осіб: поліція з’ясовує обставини

14 Червня 2024

Житомирянам нагадують про відміну з 1 липня готівкового розрахунку у громадському транспорті

Гроші на випускний спустила на казино: у Житомирі затримали жінку, яка ошукала 14 осіб

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

Всі новини ⇢