У Житомирському онкодиспансері вперше провели операцію з видалення простати лапароскопічним методом
НовиниУ Житомирському обласному онкодиспансері розуміють, що медицина «не стоїть на місці» і потрібно йти в ногу із сучасними методами лікування онкозахворювань. Тому фахівці швидко освоюють нові методи лікування раку і застосовують їх на практиці, зокрема лапароскопію.
Про це повідомляє Комунальне некомерційне підприємство «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради.
Одне із нещодавніх досягнень фахівців закладу – видалення онкохворому пацієнту передміхурової залози лапароскопічним методом. Цю складну операцію успішно провели лікарі – урологи Олексій Пономарьов, Роман Донець, Анатолій Іщук.
Як розповів директор закладу Ігор Сабадаш, спеціалісти онкодиспансеру вже досить часто застосовують лапароскопію в лікуванні онкології, проте видалення простати цим методом лікарі-урологи закладу провели вперше. Щоби зробити таке оперативне втручання, медики отримали практичний досвід під час майстер-класів, які провели в онкодиспансері фахівці Інституту урології НАМН України.
«Для Житомирського онкодиспансеру – це прогресивний крок, значний прорив в лікуванні раку простати. Цей метод дає максимальну візуалізацію ураженого органу, тобто операція виконується майже як під мікроскопом. Завдяки лапароскопії знижується крововтрата та прискорюється процес реабілітації пацієнтів. Такі операції проводять через окремі невеликі розрізи, вони менш травматичні. Для того, щоби впровадити цей метод, необхідне відповідне медичне обладнання, лапароскопічні інструменти та високий професійний рівень спеціалістів. Такою сучасною медичною апаратурою оснащений онкодиспансер, а рівень професійної підготовки фахівців вже дозволяє практикувати подібні операції у нашому закладі у подальшому», – розповів лікар.
Ігор Сабадаш наголосив, що у чоловіків одним із найпоширеніших захворювань є саме рак передміхурової залози. Цей вид онкології в останні роки став дуже розповсюдженим і часто пацієнти звертаються до лікарів, коли хвороба перебуває вже у занедбаній стадії.
Лікар закликає чоловіків щорічно проходити скринінг передміхурової залози, який включає в себе аналіз крові на онкомаркер простат-специфічний антиген. Направлення на проведення цього обстеження надає сімейний лікар.
Рак передміхурової залози відрізняється тим, що пухлина росте повільно і може не проявляти себе протягом багатьох років. А скринінг дасть можливість виявили онкологію на ранній стадії і збільшить шанси на повне одужання.