Уряд визнав недійсним розпорядження про передачу в оренду об’єктів Лаври УПЦ (МП)

Головне
Уряд визнав недійсним розпорядження про передачу в оренду об’єктів Лаври УПЦ (МП)

Кабінет міністрів визнав недійсним розпорядження про передання об’єктів Києво-Печерської лаври УПЦ (Московського патріархату), повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

«Щойно уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету міністрів України часів Януковича від 11 липня 2013 року №519 «Питання передачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд», – написав він у телеграмі.

За його словами, через низку законних рішень управління майном Лаври перейшло до держави, бо саме держава є власником цих об’єктів.

Як повідомляє пресслужба Кабміну, уряд ухвалив це «історичне рішення» за пропозицією Міністерства культури та інформаційної політики України.

Раніше 30 березня стало відомо, що Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Української православної церкви (яка перебуває в молитовній єдності з Московським патріархатом) до національного заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо недійсності одностороннього розірвання договору оренди.

29 березня закінчилася дія Договору про оренду приміщень між Національним заповідником «Києво-Печерська Лавра» та Українською православною церквою (Московського патріархату). УПЦ (МП) має залишити територію святині. 30 березня комісію Міністерства культури та інформаційної політики не пустили в приміщення Києво-Печерської лаври. Через перешкоджання роботі комісії з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври подали заяву до поліції. Але, як каже міністр Олександр Ткаченко, 31 березня Комісія продовжить свою роботу «в будь-якому разі».

Читайте також: Зеленський: Україна зробила крок на зміцнення духовної незалежності

Раніше намісник монастиря УПЦ (МП), який розташований на території Лаври, Павло (Лебідь) заявляв, що ченці не залишать святиню, бо рішення про розірвання договору, за його словами, є незаконним. Однак в останній тиждень із Лаври активно вивозили майно.

29 березня в УПЦ (МП) заявили, що не будуть виселятися з Києво-Печерської лаври, бо на це «немає жодних підстав».