В ООН заявили про серйозну гуманітарну кризу в районі Мар’їнки

Головне
В ООН заявили про серйозну гуманітарну кризу в районі Мар’їнки

Серйозна гуманітарна криза стрімко розгортається в районі Мар’їнки в на Донеччині, де приблизно п’ять тисяч цивільних жителів переживають важкі бойові дії, які різко загострилися в останні два місяці, заявили в Управлінні ООН із координації гуманітарних справ.

«Це також вплинуло на гуманітарну ситуацію в сусідніх населених пунктах Курахове і Вугледар – де проживає ще 24 тисячі цивільних – як через прямий вплив бойових дій, так і через тиск у зв’язку з обмеженими послугами і ресурси, оскільки люди, які тікають з інших частин Донецької області, прибувають у ці райони», – йдеться в повідомленні.

В управлінні наголосили, що повсюдні руйнування позбавили людей доступу до їжі, води, електрики, газу, медичного обслуговування й інших необхідних послуг, змушуючи людей значною мірою покладатися на гуманітарну допомогу і підтримку волонтерів для того, щоб вижити.

В управлінні ООН також наголосили, що є гостра необхідність у постачанні предметів домашнього вжитку, оскільки, за даними місцевих організацій, багато цивільних у цих трьох громадах живуть у пошкоджених будинках.

Минулого місяця розвідка Великої Британії заявила, що російські військові активізували танкові атаки навколо міста Мар’їнка, за 20 кілометрів від Донецька, воно стало ще однією «гарячою точкою» на фронті.