В укритті Житомирського облмуздрамтеатру презентували літературний перформанс "Відсіч"

Новини
В укритті Житомирського облмуздрамтеатру презентували літературний перформанс

24 лютого в укритті Житомирського обласного музично-драматичного театру імені Івана Кочерги презентували літературний перформанс "Відсіч".

Головна режисерка облмуздрамтеатру Наталія Тімошкіна розповіла Суспільному, що команда театру планує грати в укритті не лише цей перформанс, а й інші вистави зі свого репертуару.

Твори для читання обирали за результатами літературного конкурсу.

"Глядачі почують вірші, написані під час війни. Це вірші не тільки дорослих, а й дітей, які будуть виконувати самі діти. Нам хотілося сьогодні незвичних декорацій, в яких опинилася вся країна", – каже Наталія Тімошкіна.

У перформансі беруть участь не лише професійні актори, а й учасники дитячих студій, студенти коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка та студенти університету імені Івана Франка.

"Вірш "Хто ти?" присвячується людям, які, на жаль, опинилися у небезпечних місцях і постраждали від підступного наступу. Це про маріупольских дівчат, про зґвалтування, тортури і про те, що наша Україна все одно підніметься", – говорить учасниця перформансу – студентка Житомирського держуніверситету Ірина Климович.

Ще один студент Житомирського держуніверситету Владислав Коренівський додає, що це свого роду культурна боротьба, оскільки Росія завжди хотіла придушити гідність українців та применшити їхню цінність – ті смисли, що якраз і вкладаються у ці вірші.

"Кожен українець щось відчуває таке, що було вперше 24 лютого, – каже студентка ЖДУ Вікторія Горенчук. – Ми хочемо донести, що українці – сильні. Щоб не ставалося, вони все боротимуть".

"Проєкт "Відсіч" має своє продовження, це "Відсіч. Діти", – розповідає режисер Житомирського облмуздрамтеатру Петро Авраменко. – Цей проєкт набув ширшого масштабу. Ми хочемо його показати по всім областям. Але ми не будемо робити виїзний варіант, а будемо приїжджати в район, шукатимемо там місцевих дітей, і саме ці діти читатимуть літературні твори".

"Хочеться, щоб та енергетика й віра, вкладені у вірші, перейшла в акустичне виконання і передалася у такій формі глядачеві. Це те, що єднає нас – сила і віра", – каже Наталія Тімошкіна і додає, що театр планує грати в укритті не тільки перформанс "Відсіч", а й інші вистави зі свого репертуару.

Новини

8 Червня 2023

У Коростенській громаді під потяг потрапила 50-річна жінка, її госпіталізували

У громадському транспорті Житомира знову призупинили розрахунок за допомогою технології NFC

7 Червня 2023

У Хорошівській громаді внаслідок пожежі постраждала жінка, її госпіталізовано до лікарні

На греблі Тетерева ліквідовують промоїну

На Житомирщині бердичівлянин відібрав виручку у водія маршрутки

На Польовій затримали водія, який керував автівкою в стані алкогольного сп'яніння

Житомиряни посіли призові місця на чемпіонаті України зі спортивної аеробіки

Поліція розслідує дві ДТП з травмуванням мотоциклістів у Станишівській громаді та Житомирі

У Баранівській громаді водій в'їхав у дерево: загинули двоє людей

У Житомирі оголосили підозри трьом наркодилерам, які виготовляли та збували психотропні речовини

Заперечення збройної агресії рф, глорифікація ворогів – на Житомирщині судитимуть вчительку

На Житомирщині понад 70% укриттів «готові» та «обмежено готові» до використання

У Житомирі ділки тоннами виготовляли тютюн для кальяну і речовину для електронних цигарок

Всі новини ⇢