Віталій Бунечко оглянув хід будівництва нового дитячого садочка в Овручі

Новини
Віталій Бунечко оглянув хід будівництва нового дитячого садочка в Овручі

23 березня начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко спільно із заступником Юрієм Денисовцем, народними депутатами та представниками громад області оглянули хід будівництва першого проєкту міжнародної програми відбудови Житомирщини, який буде зведено з «нуля» —будівництво нового дитячого садочка в Овручі.

Ознайомлення з ходом робіт на будівельному майданчику стало логічним продовженням зустрічі з естонськими партнерами та Міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу, що відбулася 22 березня.

Садочок розрахований на 160 діток та 20 працівників. Його загальна вартість складає майже 1 мільйон євро. Більшу частину витрат взяв на себе естонський уряд.

Днями до будівельного майданчика з Естонії були доставлені модулі майбутньої будівлі, триває монтаж конструкцій на підготовлений фундамент. Модулі прибувають одразу з усім необхідним устаткуванням: меблями, побутовою технікою та, навіть покриттям для ігрових кімнат та іграшками.

Як запевняють естонські фахівці, модульні садочки — це нова концепція дитячих закладів, яка з’явилася в останні роки. Основною перевагою таких садків є їх повна адаптивність до теперішніх умов, дотримання усіх інклюзивних й енергоощадних норм. Конструкції розраховані щонайменше на 50 років служби.

Такі споруди екологічно безпечні для дітей та готові до експлуатації одразу після завершення монтажу. Також садочок буде укомплектований кухнею, їдальнею і великим бомбосховищем для усіх дошкільнят та персоналу закладу.

“Впевнений, що нині ми маємо хорошу можливість впроваджувати найактуальніші європейські проєкти та технології, користуючись досвідом зокрема наших естонських друзів та інших європейських колег. А новий садочок поряд зі зруйнованим російськими авіабомбами ЦНАПом стане наочним прикладом чудової взаємодії між нашими державами та яскравим свідченням того, що Україна не лише переможе в цій війні, а й стане ще більш розвинутою сучасною європейською країною”, — зазначив Віталій Бунечко.