Влада Житомира планує відновити роботу єдиного трамвайного маршруту

Новини
Влада Житомира планує відновити роботу єдиного трамвайного маршруту

В місті планують відновити рух трамваїв, але лише за умови достатніх лімітів електроенергії.

Про це Суспільному розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, 27 лютого стане відомо, які ліміти електроенергії отримає Житомир. Відповідно до цього комісія з питань роботи міського електротранспорту вирішуватиме, чи вийде в Житомирі на маршрут трамвай.

"Якщо буде достатній обсяг електроенергії, то трамваї вийдуть на маршрут. Чекаємо рішення, яке буде ухвалене 27 лютого. Але за попередньою інформацією, швидше за все, трамваї відновлять свій маршрут. Вчора (22 лютого – ред.) я був на засіданні Конгресу місцевого самоврядування, де ми обговорювали всі ці питання. Там був присутній керівник Укренерго, який розповів, що розглядають можливості надати обласним центрам додаткові ліміти на постачання електроенергії. Тому вже готуємося до запуску трамваїв", – говорить Сергій Сухомлин.

20 січня директор з експлуатації електромереж "Житомиробленерго" Олександр Шибистюк розповів, що рух трамваїв у Житомирі – енергозатратний. Якщо запустити роботу трамваю, тоді можуть траплятися перебої з електрикою у помешканнях містян та на підприємствах.

"Потужність одного трамваю – від 35 до 40 кіловат, залежно від пори року. У трамваях також є опалення і воно електричне. Отже, 40 кіловат – один трамвай. Враховуючи, що на квартиру потрібно близько 5 кіловат потужності, то можете порахувати самі: або їде трамвай, або у квартирі немає електропостачання", – каже директор з експлуатації електричних мереж "Житомиробленерго" Олександр Шибистюк.

Разом з тим, варто зауважити, що у Житомирі на маршрутах працюють старі тролейбуси ЗіУ, що споживають приблизно стільки ж електроенергії як і трамваї.

Нагадаємо, рух трамваїв у Житомирі зупинили 16 листопада 2022 року. Працівники ТТУ провели техогляд та поставили їх на зберігання. А вже 7 лютого по частково трамвайному маршруту було запущено автобуси, які Житомир отримав від Естонії. Автобуси не користуються великим попитом серед містян через різницю у тарифах та пільгах у порівняні з електротранспортом.