Воєнний злочин рф, задокументований у фільмі: у Житомирі відбувся допрем’єрний показ «Залізних метеликів»

Новини
Воєнний злочин рф, задокументований у фільмі: у Житомирі відбувся допрем’єрний показ «Залізних метеликів»

17 липня 2014 року пасажирський літак MH17 вилетів з Амстердаму в Куала-Лумпур і був збитий російською ракетою над українським Донбасом. Росія збила літак «Малайзійських авіаліній», в якому було 298 людей. Всі загинули. Уряд рф і досі заперечує свою причетність. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.

Про воєнний злочин, скоєний російськими військовими, та про розслідування аварії розповідає стрічка «Залізні метелики». Режисер – Роман Любий. У Житомирі відбувся допрем’єрний показ фільму.

Роботи над стрічкою розпочали ще у 2019 році, говорить продюсер і оператор Андрій Котляр.

«Частина монтажу була готова до повномасштабного вторгнення, а фіналізація стрічки відбулася в Києві та Мюнхені після повномасштабного вторгнення», – розповідає Андрій Котляр. – «Залізні метелики» зобов'язані своєю назвою шрапнелі, що міститься в ракеті, випущеною ЗРК «Бук». Вона називається «двотавр» та має форму метелика. Та шрапнель, яка була знайдена в тілі пілота рейсу MH17, фактично стала доказом збиття літака російською ракетою».

Стрічку презентували на найбільш престижних кінофестивалях світу – американському «Sundance», європейському «Berlinale» та на фестивалі «DocudaysUA» в Україні.

З 20 липня картина виходить у широкий прокат, і кожен матиме можливість її переглянути.