зараз немає підстав запроваджувати графіки відключень світла

Головне
зараз немає підстав запроваджувати графіки відключень світла

Компанія «Укренерго» прокоментувала повідомлення про ймовірне запровадження графіків погодинних відключень світла з наступного тижня.

«Станом на сьогодні, підстав для запровадження графіків обмеження споживання для населення немає», – заявив оператор енергосистеми 1 листопада.

Компанія очікує, що зниження температури повітря на початку наступного тижня справді спричинить зростання енергоспоживання. Але чи знадобиться відключати світло, в тому числі побутовим споживачам, «може спрогнозувати лише НЕК «Укренерго», яка прогнозів щодо застосування заходів обмеження наразі не надавала».

Читайте також: «Укренерго»: вранці та ввечері в енергосистемі зберігається дефіцит потужності

Оператор додає, що спільно з Міністерством енергетики, місцевою владою та енергетичними компаніями робить усе можливе, щоб запобігти обмеженням споживання.

«Просимо громадян довіряти тільки офіційним джерелам інформації, а експертів та посадових осіб енергетичних компаній – утриматись від коментарів, що виходять за межі їхньої компетенції», – заявляє пресслужба «Укренерго».

Раніше медіа поширили заяву члена наглядової ради «Центренерго» Володимира Величка, який припустив, що внаслідок похолодання наступного тижня графіки відключення можуть повернутися.

«В разі, якщо НЕК «Укренерго» не вдасться витримати баланс енергосистеми, буде застосування графіків відключень», – цитувало Величка агентство «Інтерфакс».

Читайте також: Брехт: ця зима буде однією з найважчих, «Укренерго» готується до кількох можливих сценаріїв

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.

Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.

У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.