Житель Житомирщини став посмертним донором серця та нирок

Новини
Житель Житомирщини став посмертним донором серця та нирок

Житель Коростеня став посмертним донором серця та нирок. 09 лютого чоловік потрапив до міської лікарні без свідомості. За словами директора Коростенської міської лікарні Сергія Ковердуна, чоловіку було трохи більше сорока років, повідомляє Суспільне.

"Привезли чоловіка в непритомному стані, поклали в реанімацію. За пів доби ми знайшли родичів і майже через добу встановили, що в нього кома третього ступеня", – розповів Сергій Ковердун.

"Кома три – це найважча кома, яка може бути в людини. Провели три консиліуми лікарів і встановили після відповідних тестів смерть мозку пацієнта", – повідомив лікар Коростенської міської лікарні Віталій Дідківський.

"Ми зареєстрували донора в системі з пересадки органів, – розповідає завідувач хірургічного відділення Коростенської міської лікарні Володимир Тертиченко. – Програма підібрала реципієнтів і лікарні, з якими в нас підписаний договір – це інститут Шалімова і лікарня Охматдит. По системі побачили, що в них є реципієнти, які повністю підходять для цих органів. Приїхали чотири бригади з інституту Шалімова. Хірурги приїхали о 10 годині вечора. Сама операція почалася о першій годині ночі і тривала до шостої ранку".

Одночасно із забором донорських органів в Коростені, у Києві лікарі вже готували пацієнтку до пересадки серця.

"Дві години – то ідеальний варіант, коли треба пересадити серце, – розповідає Сергій Ковердун. – Забрали орган, подивилися, що він якісний, його можна пересаджувати. В той час поки ми його виймали, там вже готували реципієнта, оперували, поки ми везли орган з мигалками в Київ. Звідси близько 100 кілометрів, траса була порожньою, водій – професіонал".

Аби провести забір органів у загиблого, лікарі просили дозволу у рідних.

"Родичі дали погодження на забір серця, нирок та печінки. На другий день, коли операція вже успішно відбулася, до нас прийшли родичі загиблого, бо у них були сумніви, чи правильно вони зробили. І коли вони дізналися, що серце вже б'ється в іншої жінки і що, завдячуючи їхньому брату, з'явилася можливість жити трьом іншим людям, то розплакалися всі: як родичі, так і лікарі, які проводили операцію", – каже Сергій Ковердун.

За словами Сергія Ковердуна, донорські нирки пересадили двом дітям. В Коростенській лікарні забір органів для трансплантації лікарі зробили вперше.

"Ми до цього йшли довго, майже пів року. Я бачу велику перспективу в цьому. На мій погляд, це два кроки вперед в розвитку лікарні. І ми готували лікарів, щоб в перспективі проводити трансплантацію органів", – повідомив Сергій Ковердун.

Новини

31 Березня 2023

Опалювальний сезон у Житомирі цьогоріч планують завершити 10 квітня

Черняхівська громада придбала п’ять автобусів для підвезення учнів до закладів освіти

У ДТП поблизу Житомира травми отримали четверо людей

У сервісному центрі МВС у Звягелі хотіли закріпити фальшивий індивідуальний номерний знак

На Житомирщині під урожай 2023 року озимі культури на зерно посіяні на площі понад 160 тис. га

Рятувальники надають допомогу населенню, яке потерпає від наслідків негоди

У Житомирі розшукали 7-річного хлопчика, який серед ночі вирішив піти з дому

30 Березня 2023

У Житомирі незаконно продали греблю: за позовом прокуратури правочин визнано недійсним

Замість чаю – наркотики: саме таку посилку вилучили поліцейські у 37-річного житомирянина

На Житомирщині СБУ заблокувала черговий канал нелегального виїзду за кордон військовозобов'язаних

На Житомирщині відкрилася виставка художниці Катерини Лисової

Жителю Житомирщини, який повісив сусідського пса винесли вирок

Житомирські спортсменки вибороли низку нагород на міжнародних змаганнях зі спортивної аеробіки

Всі новини ⇢