Житомир ділиться досвідом з підвищення енергоефективності

Новини
Житомир ділиться досвідом з підвищення енергоефективності

Журналісти з громад усієї України знайомилися з кращими практиками енергоефективності та енергозбереження, які реалізовуються в Житомирі.

Захід організований німецькою урядовою компанією GIZ GmbH спільно з громадською спілкою «Бізнес за Партнерство». Житомир – перше місто в Україні та одне з перших міст у Східній Європі, які офіційно заявили про перехід на 100 % використання відновлюваної енергії. Місто планує стати кліматично-нейтральним до 2050 року. Відтак, саме досвід Житомирської громади у сфері енергоефективності та ВДЕ було обрано для ознайомлення у рамках всеукраїнського прес-туру.

«У нас є успішні реалізовані проєкти у співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO), Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Світовим банком. Зараз ми знаходимося на етапі підготовки проєкту з німецьким державним банком розвитку (KFW) по термомодернізації освітніх закладів. Ворожі обстріли енергетичної інфраструктури показують, що реалізація заходів з енергоефективності — це і про клімат, і про майбутнє, і про безпеку», - каже Сергій Сухомлин.

Серед об’єктів, які пройшли успішний шлях термомодернізації ДНЗ №6 та ОСББ «Вулик-21». Термореновація будівлі ЖДНЗ №6 була здійснена в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Житомира» за фінансової підтримки Північної Екологічної Фінансової Корпорації (NEFCO) та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р). В результаті термомодернізації будівлі покращилась внутрішня температура в приміщеннях закладу (на 5-6 градусів) та досягнуто суттєвого зниження споживання теплової енергії (на 55-60% від очікуваного споживання).

«Підвищення енергоефективності — завдання для всіх закладів освіти. Завдяки ефективній експлуатації будівель нам вдалося заощадити більш як 9 мільйонів гривень за 2022-й рік при оплаті послуг теплопостачання. Зекономлені кошти школи та садочки спрямували на реалізацію заходів з енергоефективності та покращення матеріальної бази», - каже перша заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко.

ОСББ «Вулик-21» взяло участь у «теплих кредитах» ще у 2015 році. Спочатку замінили та встановили вікна у місцях загального користування. Кредитні умови для мешканців багатоповерхівки розподілилися наступним чином: 70/30, де 30% компенсовував місцевий бюджет. Наразі у будинку здійснюються заходи по реалізації енергоефективних заходів по пакету «Б» програми «Енергодім». Загальна вартість проєкту – 25 млн. грн. Кредит взято у 2021-му році на суму 7,0 млн. грн. Міська рада відшкодувала відсотки по даному кредиту протягом перших 18 місяців.

«Після проведення енергоефективних заходів сума у платіжках за опалення для співвласників цього багатоквартирного будинку зменшилася удвічі, якщо порівнювати з аналогічними будинками», - каже Артем Ражев, начальник управління муніципального розвитку.

Після візиту на термомодернізовані будівлі представники КП «Житомирводоканал» та КП «Житомиртеплокомуненерго» представили для учасників прес-туру проєкти з розвитку централізованого теплопостачання та централізованого водопостачання і водовідведення.

Новини

12 Червня 2024

Негода пошкодила великий клен по вулиці Перемоги: тролейбуси курсують з відхиленням від графіків

На Житомирщині практично завершено посів ярих сільськогосподарських культур

У Житомирі на вулиці Київській агресивний чоловік викидав з вікна 6-го поверху скляні банки та дошки

11 Червня 2024

У Житомирі на новому маршруті №5 "Мальованка - Залізничний вокзал" скоротили кількість тролейбусів

10 Червня 2024

На сесії Житомирської міськради обговорювали питання щодо регулювання роботи орендних електросамокатів

7 Червня 2024

Мешканці Крошні нарікають на погане тролейбусне сполучення у вихідні дні

Подробиці смертельної ДТП на бердичівській об’їзній: зіткнулися дві вантажівки

6 Червня 2024

У Житомирі перевірили громадський транспорт та амбулаторію на доступність для людей з інвалідністю

У Житомирі не вистачає 20 водіїв тролейбусів: яка причина?

Кримінальний юнацький «стартап»: поліцейські викрили трьох жителів Житомирщини у шахрайствах

4 Червня 2024

СБУ у Житомирі виявила антиукраїнську літературу в мережі церковних лавок УПЦ (МП)

У Житомирі водій автомобіля «Opel» наїхав на велосипедиста, який переходив дорогу

У Житомирі заклали капсулу під будівництво дитячих будинків сімейного типу за кошт Уряду Естонії

Всі новини ⇢