Житомир вітав учасників робочого візиту Європейського проєкту «Угода мерів — Схід»

Новини
Житомир вітав учасників робочого візиту Європейського проєкту «Угода мерів — Схід»

Серед присутніх - заступники очільників громад та керівники комунальних підприємств водопостачання та водовідведення. «Ми не можемо собі дозволити не дбати про енергозбереження. Так, ці кроки відразу непомітні. Інколи здається, що проєкти знаходяться у стадії «сплячого» режиму. Але це не так. Житомир обрав свій вектор руху і це енергоефективність. Звучить амбітно, і наші зусилля спрямовані на те, щоб послідовно наближати місто, громаду до енергетичної незалежності», — сказав на початку зустрічі Сергій Сухомлин.

І з початком повномасштабної агресії всі громади відчули важливість заощаджень енергії. Серед успішних практик Житомира, з якими знайомилися учасники зустрічі — повний перехід на 100% LED у вуличному освітленні та реконструкція очисних споруд води та каналізації.«Такі очисні технології надсучасні і використовуються лише у 5-ти країнах Європи. У громаді тривають також проєкти по термомодернізації громадських будівель і ми не зупиняємося на досягнутому. Переробка твердих побутових відходів на RDF-паливо, виробництво біогазу на очисних спорудах каналізації — це лише частина проєктів, реалізація яких запланована у Житомирі», — відмітив міський голова.

«Дуже важлива сталість системи управління. Поясню чому. Затверджені стратегічні документи допомагають не відходити від курсу, а працювати у визначеному напрямку. Більш того, при залученні будь-яких коштів для донорів чи кредиторів є важливим наявність в громаді розроблених стратегічних документів», — каже перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

«Перш за все, по вже реалізованих в місті Житомирі проєктах та тих проєктах, які місто впроваджує зараз, видно командну роботу. З нашого боку ми надаємо методологічну допомогу містам. У Житомирі на кожному етапі планування та реалізації місцевої кліматичної та енергетичної політики ми зустрічаємося з фахівцями — енергоменеджерами, департаментом економіки, Агенцією розвитку міста, комунальними підприємствами міста для того, щоб відпрацювати все до дрібниць. Вони хоч є незалежними, юридично самостійними, але всі працюють на одну мету, тож ефект очевидний», — відзначила Оксана Кисіль, Національна експертка проєкту «Угода мерів — Схід» в Україні.

Серед ключових пріоритетів Концепції інтегрованого розвитку міста до 2030 року — досягнення європейських стандартів енергоефективності та енергозбереження, розвиток відновлюваних джерел енергії, використання когенераційних технологій.

«Радий був поспілкуватися, поділитися досвідом. Чим більше громад долучиться і запроваджуватиме енергоефективні технології, тим швидше ми зможемо рухатися до відновлення у повоєнний період. Дякую Національному експерту «Угоди мерів — Схід» Оксані Кисіль за ініціативу такої зустрічі!" - сказав Сергій Сухомлин.